Benini repülőgép-szerencsétlenség: 113 halálos áldozat

A pénteki hivatalos adatok szerint legalább 113 halálos áldozata volt a Bejrút felé induló libanoni utasszállító repülőgép csütörtöki szerencsétlenségének. A katasztrófát huszonketten élték túl.

  • unknown unknown
Benini repülőgép-szerencsétlenség: 113 halálos áldozat
Az UTA libanoni légitársaság Boeing 727-es gépe csütörtökön, közvetlenül a levegőbe emelkedés után egy épületnek ütközött a kifutópálya végén, felrobbant és a Guineai-öböl vizébe zuhant. A szakemberek szerint a gép nem tudta behúzni a főfutóművét a felszállás után.



Pénteken folytatódott a keresés a térségben, hogy megtalálják az összes áldozat holttestét. A huszonkét életben maradt személyen túl további túlélők előkerülését nagyon valószínűtlennek tartják az illetékesek. Egy helyi kormányforrás szerint a repülőgép összesen 163 személyt szállított. (MTI)
És akkor hiába értékelte nagyra Orbán Matolcsyt, Varga csak megnézte, legalább az aranytartalék megvan-e még

És akkor hiába értékelte nagyra Orbán Matolcsyt, Varga csak megnézte, legalább az aranytartalék megvan-e még

Az elnökváltás után lassan felgombolyodik a jegybank Matolcsy-korszaka – sok a botránygyanús ügy, de legalább az aranytartalék és a miniszterelnöki bizodalom megvan még. Adnan Polat lánya Magyarországon is szerepet vállalt, Mészáros Lőrinc felesége földeket vett, a pixisből kiesett volt veje pedig jogvédelmet nyert. Az infláció gyorsult, a nyugdíjasok utalványt kapnak, amit – bár a készpénzhasználat alkotmányos jog lett – csak korlátozottan költhetnek majd. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.