Az új román elnök az osztrák televíziónak adott nyilatkozatában utasította el a Bécs és Bukarest között már egyeztetett tervet, amely szerint Ausztria börtönt építene Romániában, hogy ott tölthessék le a büntetésüket az alpesi ország területén elítélt román állampolgárok. Basescu kijelentette, hogy Románia meg tudja építeni a romániai bűnözők számára szükséges börtönöket.
A bécsi igazságügyi minisztérium szóvivője csütörtökön közzétett állásfoglalásában sajnálkozásának adott hangot a börtönépítési terv elnöki elutasítása miatt, de kijelentette, hogy a minisztérium ennek ellenére sem temeti el azt az elképzelését, hogy az EU-ban elítéltek a hazájukban töltsék le a büntetésüket. Ezzel összefüggésben emlékeztetett arra, hogy az EU belügyminiszteri és igazságügyi miniszteri tanácsa is foglalkozni fog egy ilyen jellegű keretmegállapodás tervével.
Több mint egy évvel ezelőtt az akkori osztrák igazságügyi miniszter vetette fel a romániai börtönépítés ötletét. Arra hivatkozott, hogy évente több mint 13 millió euróba kerül az osztrák államnak mintegy 300 román elítélt őrzése. Kiemelte, hogy komoly megtakarítást jelentene, ha Ausztria 3 millió euróért börtönt építene Romániában az Ausztriában elítélt románok büntetésének a letöltésére. Az Adrian Nastase vezette kormány elfogadta az osztrák ajánlatot, az osztrák és a román igazságügyi szervek októberben kidolgozták a megállapodás részleteit, a román fél pedig novemberben Bukaresttől 150 kilométerre délkeletre ki is jelölt egy 23 hektáros területet a megépítendő börtön számára.
Ausztria mégsem építhet börtönt Romániában
Mégsem építhet börtönt Ausztria Romániában, mert Traian Basescu román elnök nem támogatja a tervet, hogy ott tölthessék le a büntetésüket az alpesi ország területén elítélt román állampolgárok.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.