MTI/hvg.hu

Nem sikerült jól magyar szempontból a 125 kcm-esek versenye a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei második, katari futamán, miután Talmácsi Gábor, a Honda Humangest magyar pilótája csak a 11. lett, míg Tóth Imre feladta a viadalt.

A pénteki időmérőn a hatodik legjobb időt elért Talmácsi jól rajtolt, néhány kanyaron át az ötödik helyen haladt, ám ezt követően látványosan lelassult riválisaihoz képest és néhány kör alatt egészen a 13. helyig csúszott vissza.

A tavalyi vb-sorozat harmadik helyén zárt magyar később sem tudott javítani, egy kiesésnek és az utolsó körben bemutatott előzésnek köszönhetően azonban némileg sikerült kozmetikáznia produkcióján, s a 11. helyen ért célba.

Tóth Imrének (Team Toth Honda) már a verseny elején műszaki gondjai adódtak és kiesett.

A viadalt a nyitófutamon is parádézó spanyol Alvaro Bautista (Aprilia) nyerte óriási fölénnyel. A második helyet Talmácsi tavalyi csapattársa, a finn Mika Kallio (KTM) szerezte meg, miután a célegyenesben megelőzte a szintén spanyol Sergio Gadeát (Aprilia).