szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A szír fővárosból visszainduló három Malév-géppel összesen négyszáz utas érkezett Budapestre szerda reggel. A légitársaság folyamatosan egyeztet a külképviseletekkel és az igényekre tekintettel továbbra is indít sűrítő járatokat a térségbe.

Ebből 89 utasnak Budapest volt az úti célja, a többiek elsősorban Németországba tartanak. A 89 utas mintegy fele magyar állampolgár. Sok csecsemő, gyermek is volt az utasok között, egész családok hagyják el Szíriát.

"A légitársaság folyamatosan egyeztet a külképviseletekkel és az igényekre tekintettel továbbra is indít sűrítő járatokat a térségbe" - ismertette a szóvivő. Mindenkit elhoznak, akinek érvényes Malév-jegye van, akár a damaszkuszi, akár a bejrúti járatra.

Izrael egy hete indított támadást Libanon ellen, légi és tengeri blokád alá vonva az országot, miután a Hezbollah síita szervezet egy támadás során megölt nyolc izraeli katonát és elrabolt két másikat. Izrael múlt csütörtökön támadta meg a bejrúti nemzetközi repülőteret, a Malév ekkor döntött úgy, szünetelteti bejrúti járatát.

Németh Krisztina korábban azt közölte: a Malév csak abban az esetben indít járatot a libanoni fővárosba, ha a helyzet normalizálódik, illetve az utasok biztonsága garantált. A rakétatámadás után a légikikötőt lezárták, az összes nemzetközi járatot törölték.

A Malév a nyári menetrend szerint heti négy járatot közlekedtet a libanoni fővárosba, melynek forgalmát nagy többségben Nyugat-Európa és Észak-Amerika, valamint a libanoni főváros között átszálló utasok jelentik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Izrael szárazföldi hadműveletekbe kezdett

Az izraeli hadsereg megkezdte szárazföldi hadműveletét Libanonban. A különleges alakulatok célja, hogy megsemmisítsék a Hezbollah fegyverraktárait, rakétaállásait.