2009-től Abu-Dzabiban is lesz Forma-1-es futam

2009-től az Egyesült Arab Emirségek fővárosa, Abu-Dzabi is az egyik állomása lesz a Forma-1-es világbajnoki sorozatnak.

  • MTI MTI
2009-től Abu-Dzabiban is lesz Forma-1-es futam

Ezt Bernie Ecclestone, a Forma-1 első számú vezetője jelentette be. A sportvezető az új helyszín bejelentése apropóján rendezett sajtótájékoztatón elmondta, hét évre szóló szerződést írtak alá a rendezőkkel.

A pálya pedig a főváros melletti Jász-szigeten épül majd meg, ahol egy Ferrari parkot is kialakítanak. A viadalra először várhatóan a 2009-es szezon második felében kerül majd sor.

Ecclestone emellett jelezte, könnyen elképzelhető, hogy 2009-ben akár 20 állomása is lesz a vb-nek.

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.