A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A szerencsejáték mellett jelentősen nő az osztalékok, az édesített és alkoholos italok, és a dohánytermékek adója is.
Adóemeléseket jelentett be hétfőn Nicolae Ciuca román miniszterelnök. Elmondta: a kormánykoalíció pártjai egyetértenek abban, hogy az osztalékadót a jelenlegi 5 százalékról 8 százalékra emelik az állami vállalatok esetében is, az édesített italok áruforgalmi adóját a jelenlegi 9 százalékról 19 százalékra növelik, a szerencsejátékokat működtető cégekre pedig egységesen 40 százalékos adót vetnek ki.
Mindemellett Romániában július elsejétől növelik a dohánytermékek és a szeszes italok jövedéki adóját is.
Kevesebben fognak adómentességet kapni a mezőgazdaságban dolgozók közül, mivel a kormány a jelenlegi 30 ezer lejről (kb. 24,4 millió forint) 10 ezer lejre (8,15 millió forint) csökkenti a felső határt, ameddig az adómentességet biztosították. Ezeket az intézkedéseket később fogják elfogadni sürgősségi kormányrendeletben – tette hozzá a miniszterelnök.
Ciuca kiemelte, hogy a koalíció liberális tagjai nem értenek egyet az úgynevezett szolidaritási adó bevezetésével, így elutasítják a nagy vállalatokra kivetett pluszadót is. A koalícióban korábban felvetődött annak a lehetősége, hogy a 100 millió euró fölötti árbevételt megvalósító vállalatok a bevételük 1 százalékát fizessék be adóként az államkasszába. A kormány 1 milliárd euró pluszbevételt remélt ettől az intézkedéstől.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.