Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ IT | TUDOMÁNY

Rákosivipera-nap: mérges kígyót melengetünk

2010. szeptember 02., csütörtök, 09:23
Szerző: MTI


Címkék: természetvédelem; rákosivipera; mérges kígyó;

A Fővárosi Állat- és Növénykertben, a Tropicariumban, a Debreceni és a Nyíregyházi Állatkertben, a Kecskeméti Vadaskertben és a Szegedi Vadasparkban a rákosi vipera LIFE+ program dolgozóival és önkénteseivel találkozhatnak az érdeklődők szombaton a 2. Rákosivipera-napon.

A rendezvény elsődleges célja a fokozottan védett rákosi vipera és a megőrzését célzó védelmi program bemutatása. A szervezők arra is fel akarják hívni a figyelmet, hogy olyan élőlények is védelemre szorulhatnak, melyek nem tartoznak a szorosan vett "kedvencek" közé – közölte Halpern Bálint LIFE-programvezető. A kistermetű mérgeskígyó jelenleg a magyar gerinces fauna egyik legveszélyeztetettebb faja, teljes magyarországi állományát 500 példánynál is kevesebbre becsülik. Hogy megelőzzék a faj végleges kihalását, kidolgozták azt a komplex programot, amely több ponton kísérli meg biztosítani a kígyók hosszútávú fennmaradásának feltételeit. A Rákosi vipera LIFE+ program 2009 januárban indult útnak, folytatva az előző LIFE-Nature programon (2004-2007) megkezdett munkát. Az 5 éves program kiemelt célja a faj állományainak megerősítése, élőhelyeinek megnövelése. A Kiskunsági Nemzeti Park területén létrehozott Rákosivipera-védelmi és Bemutató Központban 2004 óta zajlik sikerrel a faj tenyésztése és 2010-ben megkezdték a faj visszatelepítését.

 

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:


Rákosivipera-nap: mérges kígyót melengetünk




  Másolat Önnek



HIRDETÉS

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X