A hatóságok nyilvánosságra hoztak egy felvételt, amelyen Linton város központjában egy férfi a később ellopott autó közvetlen közelében látható. A rendőrség reméli, hogy a férfi látott valami gyanúsat, és olyan információkkal szolgálhat, amelyek segítenek az ügy felderítésében.
A lakókocsit már tavaly ellopták, a nyomozók azonban nem jutottak nyomra. Az autó tulajdonosa viszont felfedezte a Google Street View által a tetthelyről készített fotót. "Hihetetlen, hogy ilyen éles képet kaptunk egy férfiról, aki segítheti a nyomozást. Hatalmas véletlen, hogy a felvételeket készítő Google autója éppen nem sokkal a lopást megelőzően járt a helyszínen" - mondta el a rendőrség egyik munkatársa.
A képen egy, a terepjárója mellett álló férfi látható. Az autó rendszámtábláját azonban a szabályoknak megfelelően a Google felismerhetetlenné tette, ezért a rendőrség most felhívás útján keresi a lehetséges szemtanút. A Google Street View olyan internetes szolgáltatás, amelynek segítségével a felhasználók a járókelők szemszögéből láthatják a városok képét, "bejárhatják az utcákat", a körpanorámás felvételek segítségével pedig megismerhetik a főbb nevezetességeket is.
A szolgáltatást az adatvédők erősen kritizálják, véleményük szerint ugyanis a felvételek privát információkat is közölnek az emberek közvetlen lakókörnyezetéről. Az adatvédelmi bizottság Ausztriában további intézkedésig letiltotta a Google Street View által az országban készített felvételeket.
Szemtanút talált a Google Street View
Egy autólopás lehetséges szemtanúja után nyomoz a brit rendőrség a Google utcanézegetője (Street View) alapján.
Benyújtotta a közmédia átalakítását célzó törvénycsomagot a Tisza, itt vannak a részletek
Mi nem megmenteni akarjuk a gyereket, hanem a bizalmát visszaépíteni
A Világszép Alapítvány vezetője volt a Másik út podcastban Orsós Lajos vendége.
Kanada hatalmas hajtás után egyenlített Bosznia-Hercegovina ellen a világbajnokságon - 1:1
Elalvás okozhatta mindkét balesetet az M1-es autópályán
A rendőrség tájékoztatása szerint hét moldáv férfi és egy török sofőr halt meg.
Hormonok, félelmek és kötődés: így születik meg az apa
A világ most Le Mans-ra figyel – mi a 24 órás brutális verseny sava-borsa?
Több tucat embert kirúgtak a Miniszterelnökségről
Magyar Péter menesztette a titkosszolgálatok vezetőit
A négy nemzetbiztonsági szolgálat főigazgatójának kell távoznia.
Németh Zsolt: A Fidesz-kormány túltolta az Európa-ellenes politikát
3,5 millió közpénzt költött egy háromnapos afrikai úton szállásra Nagy István
Gyanús halálesetek miatt exhumálnak négy holttestet Dunapatajon
Azt vizsgálja a rendőrség, hogy az elhunytak halálát nem idegenkezűség okozta-e.