Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ CÉGAUTÓ \ TESZT

VW Golf teszt: mit adnak 285 ezer forintért?

2011. augusztus 08., hétfő, 23:04
Szerző: Biró Csongor


Címkék: teszt; VW Golf; VW Golf R-Design;

A Volkswagen Golfot már unalomig teszteltük. Az 1,4 literes, 122 lovas TSI motorról ódákat zengtünk. Mit lehet még kihozni egy Golf-tesztből?

A tesztelt Golf ezúttal sem okozott meglepetést: az R-Design csomagban kínált Volkswagen kiváló kocsi. Elfogadható az ára, jól néz ki, parádésan megy, nem fogyaszt sokat, imádtam vele kanyarogni és még a gumit is lehetett csikorgatni. A keményített futómű nem okozott gondot, sőt, érezhetően javult az autó úttartása, nagy tempóval is biztonságos és élvezetes a kanyarodás. A kormányzás precíz, a váltónak mind a hat fokozata pontosan és szépen követi egymást. A kuplungot szokni kell, sikerült lefulladnom kétszer.

Fotó: bcs


Az 1,4 literes, turbós TSI-motor a városban könnyedén elbánik a forgalommal, de autópályán sem riad vissza, a 122 lóerő mindenre elég. A start-stop mellett nagyon hiányzott a motor és a kipufogó férfias hangja, egyedül a turbó sikítása pöckölte feljebb az adrenalinszintet.

Fotó: bcs


Hatodik sebességfokozatban 120 kilométer/óránál 2500-at, 130-nál 2750-et, 150-nél 3200-at, 160-nál 3500-at forog a főtengely, a kis motorral 140-150 kilométer/óra fölött is egyenletesen gyorsul a Golf. A vezérlés 6500-as fordulat környékén, a vörös tartományban tilt le - hármasban már 110 körül tépünk, amikor muszáj váltani, mert lebólint az autó.

A hatszáz kilométeres tesztelés során főleg elővárosban vezetve a Golfot, 6,6 literes átlagfogyasztást mértünk átlagban 100 kilométerenként.

Fotó: bcs


Az R-Design csomag jó példája annak, hogy lehet egy unalmasnak tűnő Golfot olcsón izgalmas ruhába öltöztetni. A csomag nem csak külső csecsebecsékkel gazdagítja a tulajdonost, hanem olyan belső értékeket is tartalmaz, mint a kétzónás klíma, vagy a sportfutómű. A sportülések kényelmesek, határozottan tartják a sofőrt. Magam mögött kényelmesen elférek, hárman szűken lennénk, de kettőnek kiváló.

Korábban R-line volt a hasonló csomag neve, ezúttal R-Designnak hívják, a Volkswagent az sem zavarta, hogy a Volvonak is van ilyen felszereltsége, igaz, R sportverziója mindkét márkának van.

Mi is az az R-Design? »

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

Nissan cégautók – Ideális jelöltek a munkára (x)
Nissan cégautók – Ideális jelöltek a munkára (x)

A NISSAN különleges modellválasztéka a cégautó üzemeltetők számára is tartogat ideális jelölteket. Többek között különösen népszerű flottaautók a Qashqai, a Navara és az NV200 modellek.

2 HOZZÁSZÓLÁS
2011. augusztus 9., 15:47 varadil

Remélem ennek is 50 e km-ként széthullik a váltója mint az 5-ösnek....

2011. augusztus 9., 00:05 ezso

Szerző: Biró Csongor
Tisztelt Bíró Úr!

Minek ez a megtévesztő cím??? Ha egy ilyen autót 285 ezer Ft-ért tud, vevő vagyok rá. Még 300-at is adok érte, hogy Ön is jól járjon...

Véleménye van? Ossza meg velünk!


VW Golf teszt: mit adnak 285 ezer forintért?




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
AJÁNLJUK MÉG
  • 184 lóerő, 5,7 literes fogyasztás – hogy is van ez?

    Maradtak a hátsókerék-hajtásnál, megnövelték az autót, kényelmesebbé tették, felszerelték az ötösből megismert csúcstechnikával és felpiszkálták takarékos motorját.

  • BMW 5 teszt: dinamit a vére

    A BMW 535i folyamatosan edzésben tartja a szívet, olyan szépen dobogtatja meg minden egyes előzésnél, hogy érezzük, hogy van még bennünk szusz, van értelme léteznünk...

  • Élvezettel vezettük: Audi A6 hybrid

    A Q5 hybrid quattro után az Audi második sorozatgyártású hibridmodellje a szintén párhuzamos hibridrendszerrel működő Audi A6 hybrid.

MINDEN TESZT

Alfa

Ariel

Audi

BMW

Cadillac

Chevrolet

Chrysler

Citroen

Dacia

Dodge

Fiat

Ford

Honda

Hyundai

Infiniti

Isuzu

Iveco

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land

Leier

Lexus

Maybach

Mazda

Mercedes-Benz

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Rolls-Royce

Saab

Scania

Seat

Skoda

Smart

SsangYong

Subaru

Suzuki

Toyota

Volkswagen

Volvo

Wiesmann

VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X