Hazudott a Google az Air India lezuhant repülőgépéről
A Google kereső mesterséges intelligenciára épülő funkciója, az AI Overview téves információt közölt az Air India repülőgépének balesetéről, ami több szempontból is probléma.
A Google kereső mesterséges intelligenciára épülő funkciója, az AI Overview téves információt közölt az Air India repülőgépének balesetéről, ami több szempontból is probléma.
A legnagyobb videómegosztó tavaly év végén változtatta meg a tartalmak moderálásával kapcsolatos szabályzatát. A cég a szólásszabadság védelmére hivatkozik. Az eredmény finoman szólva vegyes.
Szerdán az Európai Bizottság bejelentette: Bulgária kész arra, hogy jövőre bevezesse az eurót. Szófia számára ez a logikus döntés. Magyarország is jobban járna a közös devizával, de a kormány elkótyavetyélte a jó éveket, most pedig már képtelen teljesíteni a feltételeket.
Álhírkampányt indítottak az oroszok, de a hatóságoknak sikerült ezt leleplezniük – közölte a román külügy.
Egyértelműen fontosnak tartják a magyarok a sajtószabadságot, a túlnyomó többség pedig az álhíreket is problémának tartja.
A megafonos influenszer módosított képet közölt a Tisza Párt elnökéről.
Petko Gancsevet azzal fogadta a felesége, hogy bemondta a tévé a halálhírét.
A politikai propaganda eszköze és pszichológusok kutatási terepe is volt a sajtóban elsőként felbukkant nyilvános tényellenőrző rovat. A fact-checking nagy hagyományokra és kevéssé meggyőző eredményekre tekinthet vissza.
Néhány hónap alatt több botrányt is magáénak tudhat az Apple értesítéseket összegző mesterséges intelligenciája, ami adott esetben nem létező dolgokat hallucinál. Most a cég is megszólalt, de a fő változtatás a probléma gyökerét nem kezeli.
Mindenki felelőtlennek tartotta Zeddy Will amerikai rappert, amiért egyszerre öt nő várt tőle gyereket. De lehet, hogy mégsem olyan éretlen, mint gondolták, csak jó az üzleti érzéke? 2024 vége felé közeledve visszatekintünk az év egyik nagy, a napokban újra szárnyra kapott álhírére, ami tökéletesen bemutatja, mennyire egyszerűen terjedhet a dezinformáció akár a hiteles híroldalakon is.
2024-ben világszerte mintegy 2 milliárd embert vártak az urnákhoz a különböző országok választásain. A Meta szerint az összes ezzel kapcsolatos álhír kevesebb mint 1 százaléka volt az, amit a mesterséges intelligenciával generáltak.
Összehangoltan működő hálózatot fülelt le a Google, melyek összesen több mint 1000 weboldalt üzemeltettek. A cég lecsapott, és blokkolta őket.
Egy Pakisztánból üzemeltetett weboldal készítői egy olyan kamu esemény felhívását készítették el a mesterséges intelligenciával, ami elhitette az ír főváros lakóival, hogy halloweeni felvonulás lesz az utcákon. A gyülekezést végül a rendőrségnek kellett lefújnia.
Sok millió ember látta a közösségi médiában azt az álhírt, miszerint alapvető változást eszközöl a YouTube a kezdőlapján. Hogy ez nem igaz, azt maga a platform tisztázta a kommentek között.
Az elmúlt bő egy napban a közösségi oldalak mellett az orosz médiában is olyan képek kezdtek el terjedni, amin az látszódik, hogy a floridai Disney Worldöt teljesen elárasztotta a víz a Milton hurrikán miatt. A felvételek azonban hamisak.
Szűkszavúan reagált a Bloomberg értesülésére Varga Mihály tárcája.
A minisztérium szerint spekuláció, hogy többen elhagyták volna a nevelőszülőséget.
Klónozták a kormánypárti Demokrata online kiadását, és a kamuoldal felületén azt kezdték el terjeszteni, hogy az ukrán titkosszolgálat merényletet tervezett Orbán moszkvai útja előtt.
Galla Miklós maga reagált a Facebookon vírusszerűen terjedő hírre, miszerint már nem él.
Az álhírhálózat cikkeit a mesterséges intelligenciával íratják, és kamu képekkel és videókkal támasztják alá a valódi újságokat másoló oldalakon.