Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ ITTHON

Mesterházy Orbán EB-nek küldött levelére kíváncsi

2012. február 22., szerda, 13:12 • Utolsó frissítés: 2012. február 22., szerda, 14:00
Szerző: MTI


Címkék: Európai Bizottság; Orbán Viktor; Mesterházy Attila; kötelezettségszegési eljárás; Orbán-levél;

Az Európai Bizottságnak (EB) múlt pénteken küldött válaszlevele mielőbbi nyilvánosságra hozására szólítja fel Orbán Viktort az MSZP elnöke.

Mesterházy Attila szerdai közleményében a kormányfőnek címezve azt írta: a közvéleménynek joga van hozzá, hogy a kormány ellen indított, de a magyar emberek életét befolyásoló európai uniós kötelezettségszegési eljárások ügyében a kabinet álláspontját haladéktalanul és maradéktalanul megismerhesse.

Orbán Viktor

Fotó: Stiller Ákos

"Bízom abban, hogy a miniszterelnök úr immár valóban komolyan gondolja a nemzeti összefogás megteremtését. Ennek azonban előfeltétele a közvélemény pontos és hiteles tájékoztatása, valamint a demokratikus ellenzékkel való együttműködés és őszinte párbeszéd" - írta a szocialista párt elnök-frakcióvezetője.

A kormány múlt pénteken küldte el válaszait az Európai Bizottságnak a testület által januárban indított három kötelezettségszegési ügyben - így a jegybank és az adatvédelmi hatóság függetlenségével, valamint a bírák szolgálati idejével kapcsolatban -, továbbá két másik, szintén a bizottság által felvetett kérdésben: az igazságszolgáltatási rendszer működéséről és a média helyzetéről.

Brüsszeli forrásból akkor elmondták, hogy a kormány mintegy száz oldal terjedelemben válaszolt az Európai Bizottságnak. A vitás kérdéseket jól ismerő brüsszeli forrás szerint a magyar válasz egyes pontokon szövegszerű törvénymódosítási tervezetet tartalmaz, amely - ha a bizottság elfogadja - a magyar parlament elé kerül majd. Más pontokon a magyar kormány érvekkel kívánja alátámasztani álláspontját, bízva abban, hogy eloszlathat egyes brüsszeli aggályokat.

MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)
MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)

A bankkártyás fizetés előnyeit Ön is nap mint nap élvezheti: pontos, gyors, biztonságos megoldás, és ráadásul kényelmes is, főleg, ha otthonról vásárol a kártyájával.


Mesterházy Orbán EB-nek küldött levelére kíváncsi




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X