Nem tudni, az eljárás milyen felelősségre vonással zárul, de a vizsgálatból annyi kiderül, hogy jogszabályokba ütközőnek talált támogatási gyakorlatát az MMKA az akkori, Hiller István vezette kulturális minisztérium asszisztenciája mellett folytatta. Az előző években felhalmozódott filmes adósságokra a kormány tavaly már átcsoportosított 6 milliárd forintot. A Kehi-vizsgálat nyomán annyival súlyosbodott a helyzet, hogy 3,7 milliárd forintot mint szabálytalanul felhasznált támogatást vissza kell fizetni a Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak. Ezt az MMKA örökébe lépett Magyar Nemzeti Filmalap Közhasznú Nonprofit Zrt.-nek kell behajtania.
A filmes adósságok kiegyenlítésének költségeiról a HVG e heti számában olvashatnak.
