Elrendelte a Tungsram Operations Kft. csődeljárását május 20-i végzésében a Fővárosi Törvényszék, ez pedig azt jelenti, hogy a cég megkapta a csődvédelmet, amit május 11-én kért – adta hírül a Telex. Az eljárás idejére a bíróság vagyonfelügyelőt is kijelölt.
A csődeljárási végzés szerint „az adóst fizetési moratórium illeti meg a vele szemben a fizetési haladék kezdő időpontját megelőzően, vagy az azt követően esedékessé váló pénzkövetelések vonatkozásában”. Így a társaság haladékot kap tartozásaira, ám a csődeljárás alatt is fizetnie kell a dolgozói munkabérét, a távolléti díjat és a végkielégítést is.
A Tungsram május elején 1600 dolgozóját bocsátotta el. A vállalatról itt írtunk:
Világválságot idéző állapotok előszele lehet, ami a Tungsramnál zajlik
A magyar unortodoxia újabb ékes példájaként a patinás Tungsram izzógyár állami támogatást kér a túléléshez, miközben a háborús krízis miatt kirúgja a dolgozói többségét. Ha hosszúra nyúlik a konfliktus, komoly elbocsátási hullám jöhet az iparban.