Nem indul az elnöki posztért a legismertebb ír meleg politikus

Az ír államfői cím legesélyesebb várományosának tartott, bevallottan homoszexuális David Norris kedden lemondott az elnökjelöltségről, mert kiderült, hogy évekkel ezelőtt megpróbált közbenjárni egy korábbi szexuális partnere érdekében, akit egy gyermek megerőszakolásáért börtönbüntetésre ítéltek.

  • MTI
Nem indul az elnöki posztért a legismertebb ír meleg politikus

A novemberi választás favoritjának számító Norris szenátorra egyre növekvő nyomás nehezedett azóta, hogy az ír lapok a múlt héten közölték: a politikus 1997-ben levelet írt egy izraeli bíróságnak, és kérte, hogy csökkentsék a büntetését Ezra Navi nevű korábbi partnerének, akit egy palesztin fiú megerőszakolásáért 15 év börtönre ítéltek.

A politikust a hétvégén több munkatársa elhagyta, s Norris kedden bejelentette, hogy befejezi választási kampányát, s lemond a jelöltségről.

Ez a nagy különbség Putyin és Trump gondolkodása között

Ukrajna ügyében a következő csata Trump fejében játszódik le, ám ha Amerika enged az oroszoknak, az a legbiztosabb út a következő háborúhoz. Egy német elemzés szerint Kijev számára veszedelmes lenne egy közös csúcstalálkozó is Trumppal és Putyinnal, főleg, ha Budapesten tárgyalnának. Nemzetközi lapszemle.