Bőrpótlásra alkalmas selymet fejlesztettek ki a kínaiak

1 perc

2006.03.03. 10:41

Kínában, ahol a selyemkészítésnek sok ezer éves hagyományai vannak, az anyag hasznosításának újabb formáját fedezték fel. A Senjangi Egyetem Állatorvosi Karán tízéves kutatómunka eredményeként egy olyan selyem alapanyagú bőrpótlót fejlesztettek ki, amelynek révén a sérülések sokkal gyorsabban gyógyulnak, mint egyébként – írja a MIGnews hírportál.

A kutatást irányító Min Szecsia professzor szerint a tiszta selyem, amely tulajdonképpen egy bioanyag, puha és rugalmas, jó az áteresztőképessége, ráadásul bőrbarát is. A mesterséges bőrből bármilyen, akár fél milliméter vastagságú lemezek is készíthetők. Az új anyagot egyszerű tárolni, hiszen akár egy közönséges hűtőszekrényben is tartható. Ami kiváló regenerációs tulajdonságait illeti, segítségével egy három centiméter átmérőjű seb 20 nap alatt beheged.

A mesterséges bőr még klinikai tesztelésre szorul, ám addig is a kínai professzor a bőrproblémákkal küzdő betegeknek melegen ajánlja a tiszta selyemből készült fehérnemű viselését, amely meggyőződése szerint enyhít a páciensek gondjain. Az 1,3 milliárd lakosú Kínában 3,2 millió ember szenved bőrbetegségekben.