Papp Réka Kinga: A kisvárosi gravitáció törvénye
Vidéken sok ember reménytelen agitálás helyett gyorsan, jelentős változást akar. Ehhez a Tiszának a nagyvárosokon kívüli világ szükségleteit és érdekeit is képviselnie kell, helyi potentátok helyett a helybeli szellemi és közösségi vezetőknek kell teret adnia – írja szerzőnk. Vélemény.
Meglepő tömegeket mozgatott meg Északkelet-Magyarországon a Tisza Párt országos körútja, amilyenre a netadó elleni tüntetések óta nem igazán volt példa. És nem csak azért, mert végre a tájék folyójának nevét tűzte valaki a zászlajára. Az sem árt, de ilyen sikerhez édeskevés volna.
Magától értetődőnek tűnhet, hogy a szlovák–ukrán–román határok vidéke politikailag passzív és opportunista környék. A rendszerváltás óta Borsod, Heves, Szabolcs és a Hajdúság is rendre az éppen legerősebb politikai oldalra szavaz. A gazdasági kiszolgáltatottság meg is magyaráz sok mindent. Magyar Péter politikai kezdeményezésének ezt a friss térségi sikerét is részben ezzel lehet magyarázni: az új párt és karizmatikus vezetője erőt mutat és lendületet, márpedig ebben a régióban kevesen hajlandók bizonytalan ügyek mögé állni.