Trump visszatért
2025 januárjában iktatják be az Egesült Államok 47. elnökének Donald Trumpot, miután a novemberi választáson legyőzte a demokrata Kamala Harrist. Trump máris borzolja a kedélyeket kétes hírű jelöltjeivel, miközben még számos eljárás van ellene folyamatban. De még izgalmasabb, hogy milyen hatással lesz a második Trump-ciklus a világra, a globális biztonságra, gazdaságra - és persze Magyarországra.
Yahoo
Csak a fejüket vakarják a közvélemény kutatók az amerikai választás kimenetelét illetően, még a portál által készített összesített eredmények semm nyújtanak kapaszkodót. Csak annyi biztos, hogy országosan példátlanul szoros a küzdelem, az egész USA történetében nemigen akad példa rá.
Mindketten 47%-on állnak. A YouGov három korábbi felmérése enyhe előnyt mutatott ki Harris oldalán a bejegyzett szavazók körében, de a republikánus rivális mostanra behozta hátrányát.
Az viszont új, hogy Iowában a demokrata jelölt 3%-kal megelőzi Donald Trumpot, pedig úgy nézett ki, hogy ez az állam nem a kormánypártnak áll. De még a közvélemény-kutatás készítőjét is meglepte a az eredmény, a volt elnök viszont úgy reagált, hogy a szakember gyűlöli őt.
Három billegő állam, Wisconsin, Michigan és Pennsylvania kritikus Kamala Harris szempontjából. Trump 2016-ban behúzta a mind a hármat, de Joe Biden négy évvel később visszaszerezte őket. Most a különbség hibahatáron belül van a két vetélytárs között ezekben az államokban, írja a cikk.