Önálló nonprofit céget alapított Kubatov Gábor, a Ferencvárosi Torna Club elnöke, aki nem mellesleg a Fidesz országgyűlési képviselője és a kormánypárt országos pártigazgatója.
Az elmúlt hónapokban a végletekig megromlott a viszony Kubatov és az MLSZ elnöke, Csányi Sándor között. A Fradi elnöke alá adhatja a lovat, hogy csapata igen jól szerepel az Európa-ligában, ami sok pénzt hoz az együttesnek. Igaz, a csapat legutóbbi győztes mérkőzésén sem sokszor hangzottak el magyar nevek.
A Magyar Labdarúgó Liga Nonprofit Kft.-t október 8-án alapították, és november első napján jegyezték be szakmai érdekképviseletre az FTC Zrt.-vel azonos címre. Az alapító-tulajdonos és ügyvezető egy személyben Kubatov Gábor.