A rendszerváltás és a koronavírus-járvány után, a liberalizmus korszakának lezárultával Az orosz barát című, 2025. október 23-án az Örkény Színházban bemutatott darab (írta: Kemény Lili, rendezte: Dohy Balázs) arról szól, amiben élünk, és vágyik arra, hogy minden legyen másképp, mégsem kínál elképzelést arról, hogyan keveredjünk ki korunk válságaiból, legalábbis az elérhető politikai eszközökkel.
Az orosz barát négy jeleneten át fejti fel, miként csontosodott meg a magyar politikai-gazdasági struktúra, és figyelmét – ami a darab leginkább üdítő eleme – nem az újságok lapjait megtöltő pártpolitikai csatározásokra irányítja, hanem a pénzt követi. A bizniszt, ami nélkül elbeszélhetetlen a rendszerváltás utáni új magyar rend: az orosz energiahordozók importja, feldolgozása, továbbadása.