Legendás orosz cég gyárthat Fiatokat és Renault-okat

A közel százéves orosz ZIL teherautógyártó az olasz Fiattal és a francia Renault-val kötött előzetes megállapodást kisteherautók gyártásáról.

  • MTI MTI
Legendás orosz cég gyárthat Fiatokat és Renault-okat

A ZIL cég 2014 elejétől évi 25 ezer Renault Master és ugyanennyi Fiat Ducato kisteherautót állít majd elő - közölte az ügylethez közel álló forrás csütörtökön.

Az előzetes megállapodást még a múlt héten írták alá, a végleges szerződés megkötése októberben vagy novemberben várható. 

Amennyiben megvalósul a terv, ez lesz az olasz cég első komoly sikere az orosz piacon, amelyre agresszívan próbálnak betörni a külföldi cégek, miután hazai piacaikon egyre csökken az eladás. Az orosz piacon az új autók és kisteherautók értékesítésének a növekedése lassul ugyan az idén, de így is mintegy 5 százalékkal 2,8 millióra bővül. 

A Renault már jelentős piaci szereplő Oroszországban, nemrég évi 1,1 millió autóra növelte évi gyártókapacitását, amit 2016-ra 1,6 millióra bővít a tervek szerint.