szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A második helyezett gyártó tetemes lemaradással követi az AvtoVAZ-t.

Tavaly 1,722 millió új személyautót értékesítettek Oroszországban, ami 3,3 százalékos növekedést jelent a koronavírus által erősen terhelt előző esztendőhöz képest.

A piacot továbbra is az AvtoVAZ uralja: 2021-ben 350 714 Ladát vásároltak az oroszok, 2 százalékkal többet, mint 2020-ban. A helyi gyártó piacrésze meghaladja a 20 százalékot.

A képzeletbeli dobogó második fokára a Kia léphet fel, mely dél-koreai gyártó tavaly 205 801 kocsit adott el Oroszországban. A bronzérem a szintén koreai testvérmárkának, az egy év alatt 163 331 új autót értékesített Hyundainak jár.

A negyedik helyen a Renault (131 552 autó), az ötödik helyen pedig a Toyota (97 941 autó) végzett.

2021-ben Oroszországban az általunk is alaposan letesztelt Lada Vesta volt a legkelendőbb modell 113 698 darabos értékesítési mennyisséggel, melyet a 111 430 példányban eladott Lada Granta, illetve a 82 941 példányban forgalomba helyezett Kia Rio követ a sorban.

A Vesta szabadidő-autós hangulatú kombi változata
László Ferenc

Magyarországon 2020 óta nem lehet hivatalosan új Ladákat kapni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!