Újabb kerületben lehet hamarosan fizetős a parkolás Budapesten

Napokon belül döntenek róla.

  • HVG

Újabb fővárosi kerületben lehet fizetős hamarosan a parkolás, a XV. kerület vezetése a következő napokban dönthet a rendszer bevezetéséről. A képviselő-testület szeptember 25-én tárgyalja a javaslatot, amely a parkolási káosz enyhítését és a helyi lakosok érdekeinek védelmét célozza – szúrta ki a vezess.hu.

A kerületben készült tanulmány szerint a jelenlegi helyzet tarthatatlan: gyakori, hogy az autósok egymás járműveit tologatják, hogy valahogy helyet találjanak. A tervek között szerepel várakozási övezetek és parkolási díjak kijelölése, rövid és hosszú idejű parkolóhelyek kialakítása, a meglévő parkolók újrafelfestése, valamint a lakossági várakozási engedélyek bevezetése.

A kerület vezetése abban bízik, hogy a fizetős parkolással a helyiek könnyebben találnak majd szabad helyet.

Hozzászólások