Pillanatok alatt félmilliós bírság – 50-es táblánál 134 km/h-val ment egy autós

A pénzbüntetés mellé még 8 büntetőpontot is begyűjtött.

  • HVG

Több mint a megengedett sebesség két és félszeresével hajtott egy autós Murarátkán: a rendőrök 134 km/h-val mértek be egy sofőrt ott, ahol legfeljebb 50 km/h-val lehetett volna közlekedni.

A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az eset május 4-én délután történt Murarátka belterületén. A rendőrök megállították a gyorshajtót, akire 468 ezer forintos közigazgatási bírságot szabtak ki, emellett 8 büntetőpontot is kapott.

A rendőrség ismét felhívta a figyelmet arra, hogy a gyorshajtás továbbra is az egyik legfőbb oka a súlyos közúti baleseteknek.

Hozzászólások