Több mint a megengedett sebesség két és félszeresével hajtott egy autós Murarátkán: a rendőrök 134 km/h-val mértek be egy sofőrt ott, ahol legfeljebb 50 km/h-val lehetett volna közlekedni.
A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az eset május 4-én délután történt Murarátka belterületén. A rendőrök megállították a gyorshajtót, akire 468 ezer forintos közigazgatási bírságot szabtak ki, emellett 8 büntetőpontot is kapott.
A rendőrség ismét felhívta a figyelmet arra, hogy a gyorshajtás továbbra is az egyik legfőbb oka a súlyos közúti baleseteknek.