Így tényleg gyorsan és pontosan színessé lehet tenni a fekete-fehér fotókat
Amerikai kutatók új, mesterséges intelligencián alapuló programja meglepően jól színezi át a fekete-fehér fotókat.
Amerikai kutatók új, mesterséges intelligencián alapuló programja meglepően jól színezi át a fekete-fehér fotókat.
Abban ma már semmi meglepő sincs, hogy valamelyik fotónkból festmény születik a mesterséges intelligencia közreműködésével. Annál érdekesebb viszont ennek az ellenkezője.
A PayPal, a SpaceX és a Tesla sikere után most egy agy-számítógép interfész megalkotására vállalkozó céget hozott létre Elon Musk.
Hivatalosan is Guinness-rekorder lett a napokban Forpheus, az első asztaliteniszt oktató robot.
Nem mondható gyakorinak, hogy ingyen lehessen letölteni egy annyira speciális tudású appot, mint amilyen az alábbi.
Csak fotózzon le egy tárgyat, és az alábbi weboldal megpróbálja felismerni, és akár több nyelvre is lefordítani a nevét. Érdekes, mesterséges intelligencia alapú kísérletről van szó.
Mesterséges intelligenciával egészítették ki a méltán népszerű szelfiszerkesztő appot.
Az akkori előrejelzéseket hallva csak kevesen hitték el, hogy – ismét – igaza lesz a mesterséges intelligenciának.
Azt hihetnénk, egy ébresztőóra tudása kimerül abban, hogy az előre beállított időpontban különféle zavaró vagy kellemesebb hangokkal ébreszt. Az alábbi darab viszont sokkal többet tud ennél, akár személyi asszisztensünkké is válhat.
Halloweenkor akár még a fotók is ijesztő átalakuláson mehetnek keresztül, legalábbis a MIT különös projektjének keretében.
Kétszer már megmérettetett, és eddig még nem tévedett az a mesterséges intelligencia, amelyik most Donald Trump elnökké választását jósolja.
A világhírű brit fizikus örül neki, hogy nem a “hülyeség történelmét”, hanem az intelligencia jövőjét kutatjuk, de rajtunk múlik, hogy az így szerzett tudásunk az emberiség legjobb vagy legrosszabb újdonsága lesz.
Ha eddig azt hitte, unalmas a főzés, akkor vessen egy pillantást az alábbi konyhai segítőre.
Mesterséges intelligencia, de úgy is mondhatnánk, egy netes robot (bot) áll a Microsoft vicces szolgáltatásának hátterében.
Videók nézésével treníroztak egy algoritmust, amelyik ezután interakciókat tudott megjósolni.
Mobilasszisztensek, alaposan kiképzett videojátékosok, profi vadászpilóták és online ügyfélszolgálatosok – a mesterséges intelligencia életünk olyan területein is jelen van már, amelyre nem is gondolnánk.