Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Vele mi is szívesen játszanánk: ilyen a pingpongoktató robot

Hivatalosan is Guinness-rekorder lett a napokban Forpheus, az első asztaliteniszt oktató robot.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Vele mi is szívesen játszanánk: ilyen a pingpongoktató robot

Valóságos mérnöki csoda a pingpongozó robot, no, nem annyira azért, mert eltalálja és visszaadja a labdát, hanem inkább amiatt, hogy beépített érzékelőinek és mesterséges intelligenciájának köszönhetően felméri partnere tudását, csalhatatlanul meg tudja állapítani, hogy az jól vagy rosszul játszik. Nem véletlen, hogy ezek után Guinness-rekorder lett belőle.

YouTube/GWR

A Forpheus névre hallgató robot a japán Omron Corporation fejlesztése. A robot neve egyrészt betűszó, másrészt a For Orpheus kifejezésre utal. A projekt vezetőfejlesztője szerint az volt a céljuk, hogy harmonizálják a robot és az ember együttműködését, miközben a robot tanítja az asztaliteniszt. Két érzékelővel „lát”, eggyel pedig a mozgást elemzi. Mesterséges intelligenciája segítségével felméri partnere tudását, és aszerint adja neki a labdákat. Arra is képes, hogy kivetítse, hova fog érkezni a labda, ezzel is fejleszti ellenfele tudását.

Időnként üzeneteket is megjelenít a háló elé emelkedő LED-kijelzőn, ezzel is motiválva tanítványát.

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.