Lopásért újra kézlevágás jár majd Afganisztánban, de nem biztos, hogy nyilvánosan
Az új kormány egyik minisztere szerint a világ nem szólhat bele a törvényeikbe.
Az új kormány egyik minisztere szerint a világ nem szólhat bele a törvényeikbe.
Egyelőre nem világos, hogy ki fog felszólalni Afganisztán nevében a hétfőig tartó általános vitán.
A férfiuralom azzal is együtt jár, hogy mennyire ingatag alapokon áll egy ország.
Forrása, egy afgán nő életének veszélybe sodrásával vádolta meg Jászberényi Sándor író, újságíró Földes Andrást, a Telex munkatársát. Földes szerint szó sincs ilyesmiről, minden forrásaival egyeztetve történt.
A tálibok által ostrom alá vett Pandzsir-völgyben Ahmed Maszúd szervezi az ellenállást, aki az apjához hasonló elszántsággal igyekszik szembeszállni a muszlim szélsőségesekkel.
Az idén Irakban is befejezi „harci küldetését” az Egyesült Államok. A regionális kilátásokról, az afganisztáni kivonulás kudarcáról Hewa Jaff, a Kurdisztáni Hazafias Unió (PUK) külpolitikai igazgatója beszélt.
Egy tálib szóvivő vasárnap arra kérte a nemzetközi közösség tagjait, hogy támogassák jobban Afganisztánt, aláhúzva, hogy az iszlamisták nem terroristák.
Azt ígérik, lesznek majd iskolák a lányoknak is, de a szülők borúlátóak.
A széthúzástól tartó tálibok zárták soraikat az új kormányuk felállításával, de így aligha képviselik Afganisztánt. Nőhet a belső ellenállás és a nemzetközi elismerés is várat magára.
A korábban a tárcánál dolgozó nők tüntettek az elbocsátásuk miatt.
A dróntámadással az amerikai katonákat célzó merényleteknek akarták elejét venni, ám az akció félresikerült.
Több tucat embert kellett volna kimenteniük a holland hatóságoknak Kabulból, ők viszont ott ragadtak a tálib hatalomátvétel után.
Sokan vannak a szobában, egy másik szerint hideg az étel.
A herointermelés még a Koránnál is jobban befolyásolhatja az afgánok mindennapjait, ha a tálibok irányítják Afganisztánt. Nem volt ez másképp az előző rezsimek alatt sem. Nehéz nemet mondani egy évtizedek óta csúcsra járatott bizniszre, főleg ha kell a pénz fegyverekre.
A hírek szerint Amrullah Száleh a pandzsiri ellenállókhoz csatlakozott.
A BBC azt állítja, bizonyítékai vannak arra, hogy a tálibok ígéretükkel ellentétben embereket ölnek a térségben.
A Magyar Honvédség két katonájával beszélgettünk az afganisztáni misszióikról. Ellentmondásos vidékként emlékeznek az országra, ami bár gyönyörű, de senkinek sincs biztonságban az élete.
Mivel a hivatalos adatokat egyelőre nem adta ki a magyar kormány, csupán számolgatni lehet, mibe kerülhetett a 2004-ben kezdődött és idén nyárig tartott küldetéssorozat. Az viszont biztos, hogy a románok elképesztő összeget költöttek.
Pakisztánból indult az első kereskedelmi gép Afganisztánba 39 utassal a fedélzeten.
A demonstráció résztvevőit állig felfegyverzett férfiak kísérték.