Techet Péter: Boldog Ausztria
A kancellárként megbukott Sebastian Kurz után nem eltakarítandó romok maradnak, mint egy esetleges rendszerváltáskor Magyarországon. Vélemény.
A kancellárként megbukott Sebastian Kurz után nem eltakarítandó romok maradnak, mint egy esetleges rendszerváltáskor Magyarországon. Vélemény.
Három politikus is váltotta egymást Ausztriában az utóbbi két hónapban a kancellári poszton, a felfordulást a hatalmához a bukása után is ragaszkodó Sebastian Kurz okozta. Utódja, Karl Nehammer nem a Kurz-féle türkiz, hanem az igazi, régi, fekete színnel jelölt Osztrák Néppárt embere.
Üstökösként robbant be Ausztria politikai életébe Sebastian Kurz, s mostanra kiderült nem lett belőle állócsillag, sőt. A minden tisztségéről lemondott egykori kancellár teljesen átformálta pártját, az Osztrák Néppártot (ÖVP) s a jelek szerint a pályáját dicstelenül befejező politikus magával rántja pártját is. Az új kancellár az eddigi belügyminiszter, Karl Nehammer lett.
A bíróságon sem tudta megmagyarázni, hogyan véthetett ekkora hibát.
Kurz csak a hírnök volt Orbán Viktor és Jaroslaw Kaczynski oldalán. Ők hárman meglehetősen korán hadállásba vonultak Európa szétverésére, a társadalom nevében keménységet tanúsítottak a gyengék és az idegenek ellen. Hogy irányvonalukból menetközben fősodor lett, arra Kurz fura módon mindig is büszke volt, írja a Süddeutsche Zeitung elemzője.
A volt osztrák kancellár lemondott egyúttal pártelnöki tisztségéről is.
Az általános zárlat hivatalosan december 11-ig tart.
A német sajtó szerint a szomszédos Ausztria útjára lépne a leendő kancellár, Olaf Scholz.
Más országok polgáraihoz képest is sok magyar munkavállaló érkezett Ausztriába.
A Covid újabb tombolása közben szélsőjobboldal szervezte tüntetés volt Ausztriában, zavargássá fajultak a korlátozások elleni demonstrációk Hollandiában és Belgiumban.
Magyar, osztrák és cseh kutatók együttműködésben kivételes, 90 millió évvel ezelőtti ősgerinces lelőhelyet fedeztek fel Salzburgtól nem messze, St. Wolfgang település határában.
Két hét alatt a legdinamikusabban fertőző korosztállyá váltak az iskoláskorúak Ausztriában. Nálunk nincs ilyen probléma, mert nincsenek nyilvános adatok.
A magát a „születésétől fogva burzsoának” valló Alexander Schallenberg a vesztegetéssel és hűtlen kezeléssel megvádolt Sebastian Kurz felkérésére deklaráltan ideiglenesen vállalta a kancellári posztot, de most már inkább maradna.
Tíz napig csak nyomós indokkal hagyhatják el lakásukat az osztrákok. Ez az oltottakra is vonatkozik.
Ausztria példáját követve egyre többen támogatják Németországban is, hogy tegyék kötelezővé a koronavírus elleni védőoltást.
Fasizmust kiáltottak a tiltakozók, soraikban egy csomó igazi fasisztával.
Az első szigor működött, tehát csavartak még egyet az intézkedéseken az osztrák vezetők. Azt még nem tudni, mi lesz a büntetése annak, aki a teljes zárlatot megszegi.
Alexander Schallenberg kancellár szerint hónapok teltek el, de így sem tudtak mindenkit meggyőzni az oltás fontosságáról.
Az 55 éves férfi egy úgynevezett Covid-partin betegedett meg, ahol fertőzöttekkel találkozhatnak az egészségesek.