Elon Musk lenyomta francia riválisát a Bloomberg listáján
Senki sem járt jobban idén, mint Elon Musk.
Senki sem járt jobban idén, mint Elon Musk.
Európában és máshol a szélsőjobboldali politika nagyon különbözik a múltban megismert extrém nacionalizmustól – írja a Bloomberg publicistája.
Az Equilort is bevonták abba a folyamatba, ami a reptér megvásárlásához vezethet – értesült a lap.
Magyarország 51 százalékos részesedést szeretne vásárolni a repülőtérben, míg a fennmaradó részt a francia Vinci SA venné meg, a tervek szerint még az év végéig. Egy a tárgyalásokat ismerő személy szerint viszont nem biztos, hogy év végéig meg tudnak egyezni, ha egyáltalán lesz megállapodás.
Lengyelország vasárnap választ, az ország viszont belülről megosztott társadalmilag és gazdaságilag is. A Bloomberg szerint hiba volt, hogy a lengyel kormány kapcsolata megromlott az ukránnal, ez a hiba pedig azt jelzi, hogy a hatalom nem gondolta végig, mi az ország stratégiai érdeke.
Nouriel Roubini a Bloomberg számára foglalta össze nézeteit a világgazdaság tendenciáiról.
A szokásos propagandaszövegek mellett Oroszországról is beszélt a külügyminiszter a török Bloombergnek.
A spanyolországi város kísérleti projektjét az ezer évvel ezelőtti perzsa korszakból származó infrastruktúra ihlette.
Az elmúlt év a gazdagokat is megviselte: a 2008-as globális válság óta először fordult elő, hogy kevesebb dollármilliomost számoltak össze a világban, mint a megelőző évben – közölte Svájc legnagyobb bankja, az UBS.
A magyarok és a törökök már több mint egy éve blokkolják Svédország NATO-csatlakozását.
A lap szemleírója, Andreas Kluth szerint az, hogy Erdogan blokkolja Svédország NATO-csatlakozását, eggyel jobban érthető, mint Orbán akadékoskodása, ám hozzáteszi, a svédek már így is az elvárhatónál több engedményt tettek Törökországnak.
A gát felrobbantásának humanitárius, környezeti, gazdasági és más következményei is lesznek, írja a Bloombergen megjelent elemzésében Suriya Jayanti.
Ha a NATO-tagság csak olyan kormányoknak járna, amelyek arra rászolgálnak, akkor valóban tárt kapukkal kellene fogadni Ukrajnát. Ugyanakkor akár ki is lehetne rakni Magyarországot és Törökországot, írja Andreas Kluth, a Bloomberg Berlinben élő kommentátora, a Handelsblatt angol nyelvű kiadásának volt főszerkesztője. Azonban hozzáteszi, itt más szempontok alapján kell dönteni.
Ha a nyugati kormányok nem képesek Kijev mellé állítani saját lakosságukat, akkor az emberek gyorsan belefáradnak a háborúba, különösen, ha nem sok eredménnyel jár a készülő ukrán offenzíva, írja Leonid Bershidsky, az amerikai hírügynökség munkatársa.
Egyelőre mindenki sötétben tapogatózik, mire készülhetnek az Egyesült Államokban.
A Nemzetközi Büntetőbíróság Vlagyimir Putyin orosz elnök ellen kiadott elfogatóparancsát csak azért nem üdvözölték közös nyilatkozatban az unió tagállamai, mert a kiadott közlemény aláírói közül Magyarország hiányzik. A magyar külügy szerint ez nem nevezhető vétónak, de ami igazán különössé teszi a történetet, hogy a témában nem is ők, hanem Varga Judit tárcája az illetékes. Az igazságügyi minisztérium azonban egyelőre jobbnak látja a hallgatást.
A szövetségesek idáig elzárkóztak attól, hogy vadászgépeket küldjenek, de a vita rövidesen kiéleződik. Annál is inkább, mivel a légierő döntő lehet. Lapszemle.
Érdekes ellentmondásra hívja fel a figyelmet a Bloomberg: miközben az orosz gazdaság viszonylag állja a nyugati szankciókat, addig a részvénypiac összecsuklott. A tőzsdén ugyanis a jövő a tét.
A magyar kormány intő példával szolgált, elsőként kanalazta ki a keserű levest. Előbb kénytelen volt rátérni az igen kemény kamatszigorításra, ám szeptemberben közölte: eddig és ne tovább. Csakhogy napokon belül vissza kellett térnie az erőteljes emeléshez, mert rászorította az infláció, írja a hírügynökség.
Fel kell készülni arra, hogy le kell ülni tárgyalni Oroszországgal a háború befejezése érdekében, bár lehet, hogy ehhez Putyinnak előbb buknia kell. Mindenesetre csakis az Egyesült Államok kényszerítheti ki az Ukrajna számára szükséges biztonsági garanciákat, írja a Bloomberg elemzése.