Ma indult újra a délszláv háborúban lerombolt szarajevói lanovka - videó
26 éve most indították újra a lanovkát.
26 éve most indították újra a lanovkát.
Hiába tiltották meg nekik a belépést, egy szerb ellenőrző ponton végül át tudtak menni.
Az biztos, hogy elég ügyes a sofőr.
A képviselők már arról sem tudtak megállapodni, hogy miről szóljon a szöveg.
A címbéli idézet Richard Hoolbrooktól, a Clinton-kormányzat vezető diplomatájától származik, így jellemezte a háborús bűnökkel vádolt Ratko Mladićot, akiről ma mond ítéletet a hágai Nemzetközi Törvényszék.
Bosznia-Hercegovina lett a Szovjetunió utoljára kifizetett hitelezője. A 125,2 millió dollár átutalásával Moszkva valamennyi régi szovjet adósságot törlesztett. 1991 végén a tartozás még dollártízmilliárdokat tett ki.
Az biztos, hogy nagyon nehezen mozdítható.
Nehezen tudják azonosítani a halottakat, mert a gép kigyulladt. Gyerekek is meghaltak.
Szerbiában négyen, Macedóniában hárman, Bosznia-Hercegovinában pedig ketten haltak meg a napokban a fagyos időjárás következtében - számolt be róla a nyugat-balkáni sajtó kedden.
Villany, vezetékes víz és fűtés nélküli szobákban szállásolják el a délszláv "háborús élményre" vágyó vendégeket a szarajevói bunkerszállóban.
Igen, eséllyel lehet, annyira nyíltak az esélyek a helyhatósági választásokon. A bosnyákok máris attól félnek, hogy ebben az esetben nem lehetne tisztességes módon megemlékezni minden évben a népírtás áldozatairól.
Néhány nappal a boszniai Szerb Köztársaságban tervezett népszavazás előtt ismét kiéleződtek az ellentétek Bosznia-Hercegovina és Szerbia között.
Új, 550 millió eurós, három évre szóló hitelmegállapodást kötött kedden Bosznia-Hercegovina és Nemzetközi Valutaalap (IMF) – írta a klix.ba boszniai hírportál.
Várhatóan még az idén újraindítják a közvetlen légi közlekedést Szarajevó és Budapest között – nyilatkozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára. Magyar Levente egynapos munkalátogatáson járt csütörtökön Bosznia-Hercegovinában, hogy kétoldalú tárgyalásokon erősítsék meg a két ország gazdasági együttműködését.
Bosznia-Hercegovinát függetlenségének kikiáltása után előbb a jugoszláv kormányhadsereg, majd a boszniai szerb bábállam katonái támadták meg. A modern történelem leghosszabb ostroma 1425 napig tartott, háromszor annyi ideig, mint a sztálingrádi csata. A harcokban húszezren haltak meg, de a város népessége csaknem százezer fővel csökkent, mert sokan elmenekültek. A szerb támadásnak a NATO légicsapásai, illetve a horvát-bosnyák szárazföldi ellentámadás vetett véget.
Bosznia-Hercegovina hivatalosan is átadta európai uniós csatlakozási kérelmét.
Valószínűleg szilveszteri támadásokat terveztek azok a férfiak, akiket múlt kedden fogtak el Szarajevóban. A 11-ből 8 embert előzetes letartóztatásba helyeztek – közölte hétfőn a bosznia-hercegovinai szövetségi bíróság.
Terroristákat fogtak el a boszniai fővárosban. A házkutatásokon megtalálták az Iszlám Állam zászlaját, illetve olyan tárgyi bizonyítékokat, amelyek az Iszlám Állammal való kapcsolatra utalnak. Nemrég két rendőrt öltek meg egy összehangolt akcióban.
Húsz éve, 1995. december 14-én írták alá Párizsban az 1992-ben kirobbant boszniai harcoknak és egyben a délszláv háborúnak véget vető daytoni békemegállapodást. A dokumentumot Alija Izetbegovics bosnyák, Franjo Tudjman horvát és Szlobodan Milosevics szerb elnök szignózta. Az egyezséget három hetes kemény alkudozás előzte meg, a tárgyaló felek között Richard Holbrooke, a washingtoni kormányzat képviselője közvetített. A megállapodás ugyan a harcoknak véget vetett, ám a Bosznia megosztott maradt: a bosnyákok, horvátok és szerbek közti bizalom nem állt helyre.