Európába menekülnek a brit nyugdíjasok a Brexit elől
Sokan idő előtt nyugdíjba mennek, hogy még simán átköltözhessenek Spanyolországba vagy Franciaországba.
Sokan idő előtt nyugdíjba mennek, hogy még simán átköltözhessenek Spanyolországba vagy Franciaországba.
Nem elég az EU-ból kilépni, az unió belső piacáról való távozás még bonyolultabb lehet.
Visszaestek, de eltűnni nem fognak: a Brexittől a rezsicsökkentésig terjed a spektrum.
Ötszázzal növelik az orvosképzésben elérhető helyek számát jövő évtől Angliában, részben az általános orvoshiány, részben pedig az attól való félelmek miatt, hogy az Egyesült Királyság európai uniós tagságának várható megszűnésével távozhat a szigetországban dolgozó EU-s orvosok egy része.
Ezúttal a brit HR-esek figyelmeztetnek arra, hogy bevándorlók nélkül baj lehet a gazdaságban.
Nagy-Britannia uniós kilépése miatt a nemzetközi pénzintézetek visszafejlesztik londoni központjaikat, az iparvállalatok késleltetik beruházásaikat, és szóba került az elköltözésük is.
A fontos ágazatok legfontosabb szereplői már mind a Londonból való elköltözésen gondolkodnak.
Magyarország mégsem pályázik a Nagy-Britanniából távozó két uniós intézmény befogadásáért, bár korábban állítólag tervezték ezt.
A brit Konzervatív Párt képviselői nehezményezik, hogy Justin Welby a Brexittel kapcsolatban nyilvánosan is megfogalmazza meglátásait. Foglalkozzon inkább a hívők számával - intették le.
2019 márciusában megszűnik az Európai Unióból érkező munkavállalók szabad beáramlása Nagy-Britanniába – közölte a szigetország kormányfőjének hivatala.
A belügyminiszter nyilvánosan ellentmondott bevándorlásügyi államtitkárának.
Mindent mérlegeltek, majd nem mentek vissza.
Corbyn véget vetne "az alulfizetett munkások nagybani importjának" Közép-Európából.
A héten a Citigroup és a Morgan Stanley is a távozás mellett döntött.
Egy évet kellett várni a Brexit-tárgyalások megkezdésére, ám az Európai Bizottság szerint a briteknek ennyi idő sem volt elég arra, hogy felkészüljenek rá.
Megkezdődött az Egyesült Királyság európai uniós kiválásáról szóló tárgyalások második fordulója hétfőn Brüsszelben.
Tony Blair volt brit miniszterelnök szerint Nagy-Britanniának meg kellene fontolnia, hogy az Európai Unió tagja maradjon, abban az esetben, ha az EU késznek bizonyul a brit igényeknek megfelelő reformokra.
Bécsben lesz a brit fapados légitársaság új európai cégének központja – közölte az easyJet szóvivője. Az easyJet Europe az osztrák fővárosból kívánja irányítani európai tevékenységét azt követően, hogy Nagy-Britannia kiválik az Európai Unióból.
Az EP Brexit-ügyi főtárgyalója közölte, meg fognak vétózni minden olyan brit javaslatot, ami arról szól, hogy az uniós állampolgároknak a korábbinál kevesebb jog járhat Nagy-Britanniában.
Az elemzői előrejelzések azért egyáltalán nem ennyire optimisták.