Visszatértek Taylor Swift dalai a TikTokra – de van egy csavar
Újból elérhetők a TikTokon Taylor Swift dalai, legalábbis a saját kiadású változatok.
Újból elérhetők a TikTokon Taylor Swift dalai, legalábbis a saját kiadású változatok.
A jelek szerint első kézből szeretne tanácsokat kapni a fiataloktól a TikTok, hogy tudja, milyen problémák érintik őket a platformon. A pontos szerepük, befolyásuk ugyanakkor nem ismert.
Bár a kínai TikTok amerikai betiltása melletti érvek sokak számára elfogadhatók, az azért kissé kínos, hogy azon politikusok kardoskodnak a legjobban mellette, akiknek állítólag a pénztárcájuk is érintett.
Richard Blumenthal demokrata és Marsha Blackburn republikánus szenátor is azt szeretné elérni, hogy oldják fel a TikTokkal kapcsolatos titkosszolgálati nyomozás eredményét.
Kusza frontvonalak mentén kezdeményezik nemzetbiztonsági okokra hivatkozva az USA-ban a TikTok-alkalmazás kikerülését a kínai anyavállalat ellenőrzése alól.
Jeff Jackson észak-karolinai demokrata képviselő szerint hiba volt videóban ünnepelni a TikTok amerikai betiltását. Ugyanakkor ő úgy sejti, az alkalmazás tovább működik majd egy amerikai cég tulajdonaként.
Mondhatni zöld utat kapott a TikTok amerikai betiltása, miután az Egyesült Államokban elfogadták az ezt lehetővé tévő törvényjavaslatot. Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy amennyiben a tiltás valóban megtörténik, annak egyéb alkalmazásokra is végzetes hatása lehet.
A törvényjavaslat beterjesztői szerint a kínai alkalmazás nemzetbiztonsági kockázatot jelent az Egyesült Államok számára.
Az Instagram konkurensét hozhatja el egy, a TikTokot fejlesztő ByteDance által készített teljesen új app, amit a fotók megosztására hegyezhetnek ki a fejlesztők. A videós alkalmazásban kódjában már több utalást is találtak rá.
Hat hónapot kapna a kínai ByteDance, hogy eladja a közösségi platformot, különben betilthatják azt az Egyesült Államokban.
A kínai ByteDance és a Universal Music Group továbbra sem tudott megállapodni a zenék után fizetendő jogdíjakról, így a TikTokon beindult a törlés. Eddig 3 000 000 zenét szedtek le a platformról.
Új funkciót tesztel a TikTok: minden videójával vásárlásra ösztönözne. A funkció ugyanis automatikusan azonosítja a videóban lévő objektumokat, majd a TikTok Shophoz irányítaná a felhasználókat.
Különös adok-kapok alakult ki a TikTok, valamint a világ egyik legnagyobb zenei kiadója, a Universal Music Group között – utóbbi többek közt olyan világsztárokat képvisel, mint Taylor Swift, Billie Eilish, Drake, Harry Styles vagy Ariana Grande. Lehet azonban, hogy az ismert nevek katalógusai eltűnnek a platformról.
Minden korábbinál hosszabb tartalmak jöhetnek a TikTokon, a 30 perces videókban már hosszabb kifejtésekre is lehetőséget kaphatnak a tartalomgyártók.
Miért pont a TikTok akarna kimaradni a mesterséges intelligencia kínálta remek lehetőségekből? A platform már teszteli az egyelőre AI Song névre hallgató funkciót, amely egyszerűen varázsol zeneszerzőt a videót feltöltő mezei felhasználóból.
Arról panaszkodnak TikTok-felhasználók, hogy az alkalmazás elkéri az iPhone-os – a lezárt képernyő felnyitására is használt – jelszavukat, mielőtt engedélyezné számukra a TikTok használatát. Úgy tűnik, csak szoftverhibáról van szó, de azért nem árt az óvatosság.
A jelek szerint nagyon közel áll hozzá a kínai ByteDance nevű cég, hogy kiadja a saját, mesterséges intelligenciával felturbózott chatbotját. A szolgáltatást a TikTok is megkaphatja.
Úgy tűnt, Montanában januártól már nem lesz elérhető az alkalmazásboltokban a TikTok, azonban az ottani törvényhozás malmai sem őrölnek túl gyorsan és időnként meglepetéseket is tartogatnak. Mindenesetre fellélegezhetnek azok, akik szeretik vagy szeretnék megismerni a videomegosztót.
Nem sikerült áttörő sikert elérni, így tömeges elbocsátásokkal helyezi őrlángra a játék-üzletágát a ByteDance, a TikTok anyacége.
Azzal vádolják a TikTokot, hogy az algoritmusa palesztinbarát tartalmakat ajánl a felhasználóknak – a cég tagad, és most rengeteg, a háborúval kapcsolatos hamis fiókot és videót is törölt.