Jelentősen átalakítja a TikTok a szabálysértésekért járó szankciók rendszerét
Egy külön felületen lehet majd nyomon követni az egyes cselekedetekért kapott figyelmeztetéseket, és egy ponton túl ideiglenes vagy végleges kitiltás járhat ezekért.
Egy külön felületen lehet majd nyomon követni az egyes cselekedetekért kapott figyelmeztetéseket, és egy ponton túl ideiglenes vagy végleges kitiltás járhat ezekért.
Mostantól számos opció közül lehet választani, hogy kiktől szeretnénk üzeneteket kapni, amivel nagyobb szabadságot ad a felhasználók kezébe a TikTok. A platform egyúttal arra is törekedhet ezzel, hogy az emberek mind több időt töltsenek el a felületen, már a beszélgetéseik során is.
A jövőben linkelni lehet a TikTok-videókhoz azt a filmet vagy sorozatot, amiről éppen szó esik. A vállalat ezzel könnyítené meg a tájékozódást, amit a legfiatalabb felhasználók amúgy is a platformon tesznek meg.
A kiskorú felhasználókat lehet kizárni a TikTok új funkciójával, ez azonban nem azt jelenti, hogy a jövőben felnőtt tartalmak is helyet kaphatnak a platformon.
Belső vizsgálat során derített fényt a ByteDance arra, hogy négy alkalmazott, köztük két, Kínában lévő dolgozójuk amerikai felhasználók, valamint brit és amerikai újságírók adataihoz fértek hozzá.
A TikTokon az ajánlott videóknál megjelenik majd egy kérdőjel, melyre kattintva megtudhatjuk, miért ajánlotta nekünk az adott tartalmat a platform.
Olyan funkciót tesztel néhány kiválasztott felhasználónál a TikTok, amely szakítana a platform egyik kezdetektől meglévő jellegzetességével, miszerint csak álló videókat lehet publikálni és megtekinteni.
A TikTok több mint két éven át működött úgy az Egyesült Királyságban, hogy a 13 éven aluli felhasználók adataihoz szülői beleegyezés nélkül fért hozzá.
A rövid videóival népszerűvé vált TikTok újabb területet próbál meghódítani: a zenék felfedezésének világát. Korábban a szolgáltatás már nagy hatással volt a közösségi oldalakra, így lehet, hogy most a zeneszolgáltatók kerülnek kihívás elé.
Átrendeződött a leggazdagabb kínai üzletemberek rangsorának élbolya. Leszállóágban van az alibabás Jack Ma és az ingatlanos Hui Ya Kan, feltörőben egy ásványvízkirály és a TikTokot birtokló ByteDance alapítója.
Bár a Google-nek van saját videomegosztója (YouTube), nem hagyhatja figyelmen kívül a TikTok és az Instagram óriási népszerűségét. Ezért is szeretné másképp mutatni keresési eredményei között ezek videóit, mint eddig, ami tulajdonképpen a nullával volt egyenlő.
A tizennégy év alattiaknak mostantól napi 40 percet engedélyeznek.
Csang Jiming majdnem 10 éven át volt a ByteDance vezetője, de most úgy érzi, egy cég vezetése nem neki való feladat.
A TikTok szeretne gátat szabni azon videók terjedésének, amelyekről a tényellenőrzők nem tudták megállapítani, hogy valós vagy hamis információkat tartalmaznak-e.
Az év első komolyabb változásait jelentette be a TikTok, ami ezúttal nem egy új funkció érkezését, hanem a legfiatalabb felhasználók szigorúbb adatvédelmi beállításait hozta el.
Rövid időn belül másodjára módosítja az amerikai kereskedelmi minisztérium a TikTok amerikai üzletágának eladására megszabott határidőt. Ha az üzlet addig nem köttetik meg, betilthatják a használatát az Egyesült Államokban – ha egyáltalán van még valós szándék a régóta lebegtetett fenyegetés mögött.
A TikTok mostantól egy algoritmussal detektálja azokat a tartalmakat, amelyekben felvillanó fényeket látni, majd ezekre fel is hívja a felhasználók figyelmét.
Az amerikai kereskedelmi minisztérium szerint két olyan jogi eljárás is folyamatban van az amerikai bíróságokon, amelyet a TikTok betiltása miatt indítottak. Amíg azokban nincs döntés, a szolgáltatás alól sem húzzák ki a szőnyeget.
Egy korábbi döntés értelmében a TikTok november 12-től nem használható az Egyesült Államokban. A szolgáltatást birtokló kínai ByteDance most a bíróságon próbálja meg elérni, hogy kitolják a határidőt.
Vizsgálódik a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a TikTok üzemeletetőjével szemben, mert szerintük a felhasználókat hiányosan és megkésve tájékoztatták az őket érintő dolgokról.