Vádat emeltek a CEU-tüntetésen rendőrt bántalmazó férfi ellen
A tavaly áprilisi demonstráción részt vett férfi a vád szerint megütött egy, a rendőrsorfalban álló rendőrt.
A tavaly áprilisi demonstráción részt vett férfi a vád szerint megütött egy, a rendőrsorfalban álló rendőrt.
Négymilliárd forint saját tőkéjű oktatási nonprofit cég áll majd ingatlanjaival a Soros György alapította egyetem mögött.
Orbán maffiaállamot épít, az emberek jobban el vannak nyomva most, mint az orosz megszállás alatt – kemény üzenetet küldött Magyarországra Soros György. A felvételek Amerikában készültek, a milliárdos magyarul nyilatkozott.
Nagyon fontos oktatási és gazdasági megállapodásokat kötöttünk Thaifölddel - nyilatkozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Bangkokból vasárnap az MTI-nek.
Miután az ELTE dékánjáról kiderült, visszaélt a hatalmával, kirúgták Mikonya Györgyöt. De mennyire elterjedt ez a magyar egyetemeken, és hová fordulhat az áldozat? Megkerestünk több intézményt is, sok válaszra sem méltatott, amelyik igen, ott nem tudnak olyanról, hogy egy tanár visszaélt volna hatalmával.
Fodor Éva, a CEU rektorhelyettesét elkeseríti, ami egyetemével történik, és a mai közhangulatban előfordul, hogy nem genderkutatóként, hanem szociológusként mutatkozik be. HVG-portré.
Fodor Éva a HVG Portré rovatában beszél arról, mennyire örül, hogy végre beszélünk a zaklatásos ügyekről, tisztázza, mi a különbség a politikus és az egyetemi ember között, és hogy még a fogorvosnál is megkapta a magáét.
Lázár János nekitámadt a CEU-nak a Kormányinfón, az intézmény mellett annak rektorát is támadta. A CEU röviden reagált: a rektor a világ egyik legjobb történész professzora, és tologathatja a kormány a határidőket, csak "velünk ne toljon ki".
A parlament 2019. január 1-jéig meghosszabbította azt a határidőt, ameddig a külföldi felsőoktatási intézményeknek teljesíteniük kell magyarországi működésük feltételeit.
Nem nagyon bízik a kormányban a CEU, és nem érti, miért kellett módosítani a CEU-törvényt. Az egyetemi közösség megvitatta a kérdést, a vezetés bízik abban, hogy hamarosan aláírják a megegyezést, és véget ér a jogi bizonytalanság – nem pedig kitolódik további egy évre. A kormány asztalán már szeptember óta ott a letárgyalt megegyezés szövege, amiben november 15. lenne a ratifikálás időpontja.
Orbán Viktor miniszterelnök maga indítványozza írásban Kövér László házelnöknek, hogy már kedden tárgyalja meg és szavazzon is az Országgyűlés a "Lex CEU" módosításáról – írta saját pénteki híre megerősítéseként az atv.hu.
Az intézmény nem támogatja a halogatást, inkább sürgeti a kormányt, hogy írja alá a Magyarország és New York állam közötti megállapodást.
Módosítják a felsőoktatási törvényt, egy évvel meghosszabbítják azokat a határidőket, ameddig az itt működő külföldi egyetemeknek teljesíteni kell azokat a kötelezettségeket, amiket a Lex CEU-ként ismert jogszabályban írtak elő a számukra.
Az egyetem szerint ők minden előírást betartanak, és most a kormánynál pattog a labda.