Két hetet adott Brüsszel a kormánynak CEU-ügyben
Szerdán az Európai Bizottság úgynevezett kiegészítő indoklással ellátott véleményt küldött Magyarországnak a felsőoktatási törvény ügyében.
Szerdán az Európai Bizottság úgynevezett kiegészítő indoklással ellátott véleményt küldött Magyarországnak a felsőoktatási törvény ügyében.
Megvan a CEU amerikai lába, kampusza, így most már a kormány térfelén a labda: aláírni New Yorkkal az egyezményt.
A kormánynak most már csak azon főhet a feje: hogyan adja el a nyilvánosság felé, hogy mekkora engedményeket tett a főellenség, Soros György egyetemének.
Óriási elméleti nekiveselkedés után viszonylag szimpla konzekvenciák, olykor önellentmondások tarkítják a Corvinus rektora, Lánczi András mandineres interjúját. A CEU agyelszívást folytat, a hatalommal foglalkozó értelmiségi pedig nagyon veszélyes dolgot csinál.
Nem normális egy jogállamban, hogy szeptemberben még mindig nem tudják, milyen feltételek mellett működhet az egyetem jövő októberben – mondja a CEU magyar rektorhelyettese. Őszintén szólva másra is számítottak.
A kormány a marylandi McDaniel College budapesti intézményének működéséről szóló megállapodást állítja szembe az CEU ügyével, és erről már törvényjavaslat is van. Pedig a történet nem ilyen egyszerű.
Bár folynak a tárgyalások, magán a lex CEU-n nem hajlandó változtatni a kormány.
A ligetvédő, több tüntetésen aktív Riddim Colony-tag, G Ras a kormány összes közelmúltbeli ügyét rímekbe szedte A lázadás éve című videójában.
Angol nyelvű üzleti képzéseket kínáló "business schoolt" álmodott öt évvel ezelőtt Orbán Viktor Magyarországra. Bár a kormányt akkor még nem fűtötte a mai Soros-gyűlölet, az új intézmény nemcsak a nyugati üzleti iskolák, de a CEU versenytársa is lehetett volna. Csakhogy létre sem jött, sőt már nem is fog, pedig még egy nagy értékű ingatlannal is megdobta a kormány két éve.
Az ellenzéki képviselők napirend előtti beszédeire a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára válaszolgatott. A rendkívüli ülést a CEU ügyében és a devizahitelesek érdekében hívták össze hétfőre.
Elképesztő kettős beszédet folytat a kormány a CEU ügyében: miközben Brüsszelnek hetente hangoztatja, hogy nem lép vissza a nemzetközi botrányokat kavart törvénymódosítástól, a háttérben információink szerint olyan megállapodásra készül New York állammal, amelyben kifejezetten előzékeny és engedékeny a korábban elüldözni kívánt egyetemmel.
Előző válaszánál is keményebb hangnemben utasította vissza a kormány az Európai Bizottság CEU-törvénnyel kapcsolatos figyelmeztetését, így újabb, harmadik szakaszába léphet a testület által indított kötelezettségi eljárás, és az Európai Unió Bíróságára kerül az ügy – értesült a hvg.hu.
A kormány szerint a Velencei Bizottság ajánlásai között olyan is van, amely sérti az Európai Emberi Jogok Egyezményében rögzített egyenlő elbánás elvét.
Több kifogást is megfogalmazott a felsőoktatási törvény CEU-t célzó módosításával kapcsolatban a Velencei Bizottság a pénteken közzétett döntésében. Lényegében kiszedetnének mindent, ami a CEU-ra vonatkozik.
Nem kergeti tovább a külügyminisztérium az amerikai szövetségi kormányt a CEU-ról szóló megállapodással, hanem beéri a New York állammal kötendő egyezséggel, amelyet hamarosan alá is írnak - értesült a hvg.hu. A megállapodással az egyetem ugyanakkor csak az egyik, működését ellehetetlenítő feltételt pipálhatja ki: a lex CEU értelmében még New York-i kampuszt is kell létesítenie.
A sportszerűtlen előnyök miatt támadt a kormány a CEU-ra, most pedig kisült, hogy Kovács Zoltán államtitkár, kormányszóvivő nem túl sportszerűen ugyanazzal a kutatással két doktori címet is szerzett - köztük egyet a CEU-n. Kovács szerint a szabályok szerint járt el, és ezt erősítette meg a CEU is
A kormány részéről Palkovics László államtitkár és Maruzsa Zoltán helyettes győzködte a velencei bizottság szakértőit. A testület állásfoglalása a CEU szempontjából későn, októberben várható.
A CEU mellett más intézményeket is ellehetetleníthet az Oktatási Hivatal. A francia diplomát kínáló Visart és Mod’art iskolák vezetője szerint a hivatal nem ismeri a francia felsőoktatási rendszert. Interjú Tömpe Zoltánnal.