Cseh energetikai óriás szórná meg gyorstöltőkkel Magyarországot
Láthatóan megélénkült a piaci alapon épülő elektromos töltőállomások terjedése. Szükség is van rájuk.
Láthatóan megélénkült a piaci alapon épülő elektromos töltőállomások terjedése. Szükség is van rájuk.
A csehek is nukleáris jövőről álmodnak, de a magyar kormánnyal ellentétben Prága számára alap, hogy az építkezést megtendereztetik, sőt, a beruházást az állami áramcég finanszírozza.
Miután a 70 százalékban állami tulajdonban lévő Cseh Energetikai Művek (CEZ) nemrég bejelentette, hogy az idén se bővítik a meglévő atomerőműveiket, nem meglepő hogy a cégről most az is kiderült: nem is nagyon volna miből.
Ami nálunk Paks2 az a szomszédban Mochovce (Mohi). A szlovákok is azt hitték, hogy egy atomerőmű bővítése bár óriási beruházás, de az évszázad üzlete. A valóság azonban azt mutatja, hogy negyedszer is módosítani kell a mohi atomerőmű új blokkjainak beindítását. Így az 5 évre tervezet munka akár 5 évet is csúszhat.
Mivel csökkent az áram ára, és drasztikusan csökkentek az emiisziós kvótából sázrmazó bevételek is, a Cseh Energetikai Művek (CEZ) csak alig több mint feleannyi nyereséggel kell beérje, mint tavaly. A menedzsment elégedett.
Működési engedélyük bevonásával fenyegette meg a külföldi tulajdonú áramszolgáltató cégeket, ha nem fizetnek százmilliókat, Dragomir Sztojnev bolgár gazdasági miniszter.
A Cseh Energetikai Művek (CEZ) 450 millió euró értékű 3 év és hat hónap múlva lejáró, átváltható kötvényt bocsát ki, mivel Barbora Púlpánová szóvivő elmondása szerint a cég ezt tartja a legmegfelelőbb eljárásnak azzal összefüggésben, hogyan kezelje a tulajdonában lévő 7 százaléknyi Mol-részvény alacsony likviditását.
Bírósági úton fog védekezni a bolgár energiaszabályozó hivatalnak az áram árát csökkentő döntése ellen a Cseh Energetikai Művek (CEZ) - közölte Barbora Púlpánová, a CEZ szóvivője kedden Prágában.
82 millió eurós kárpótlást követel a román állami tulajdonban lévő Electrica S. A. energetikai társaság a Cseh Energetikai Művektől (CEZ) a privatizációs szerződés állítólagos megsértéséért.
Van ilyen olvasata is annak, hogy a szlovák kormány október végéig meghosszabbította a tárgyalási határidőket a Roszatom konszernnel, melyek a bohunicei atomerőmű új energiablokkjának építésében való részvételről zajlanak.
Elengedi az árvízkárosultak áramszámláját a cseh állam többségi tulajdonában álló CEZ áramszolgáltató - jelentette be a társaság kedden.
Kirúgta megszorító pénzügyminiszterét, beígérte a rezsicsökkentést és a külföldi energiacégek megregulázását, mégsem mentek haza a tüntetők. Bojko Boriszov bolgár kormányfő ezért szerdán hirtelen egész kormányával együtt lemondott.
Későbbre halasztotta a pozsonyi Slovnaft kőolaj-feldolgozó vállalat területén tervezett gázerőmű építését a magyar Mol és a cseh CEZ - közölte Anton Molnár, a Mol kezében lévő Slovnaft szóvivője.
A Cseh Energetikai Művek (CEZ) 27,2 milliárd koronás adózott nyereséggel zárta az idei első félévet, ami éves szinten 14 százalékos nyereségnövekedést jelent. A féléves pénzügyi eredményeket a cseh energetikai óriás a weboldalán hozta nyilvánosságra pénteken.
A cseh CEZ villamosművek csütörtökön 14,41 milliárd koronás adózott eredményt jelentett az első negyedévről, 16 százalékkal kevesebbet a tavalyi első negyedévi 17,235 milliárdnál. A visszaesést főleg az albániai áramdíj-korlátozásnak és a valutaárfolyamoknak tulajdonították a beszámolóban, és egész évre a tavalyinál kissé több, legalább 41 milliárd koronás eredményt jósolnak maguknak.
A magyar Mol és a szlovák CEZ energiaszolgáltató közös vállalata, a MOL-CEZ European Power Hungary Kft. (MCEPH), csütörtökön szerződést írt alá a Tecnicas Reunidas S.A.-val a százhalombattai kombinált ciklusú gázturbinás hőerőmű (CCGT) megépítésére, valamint a Siemens Zrt.-vel az erőmű hosszú távú karbantartására - közölte a Mol csütörtökön.
A külföldi terjeszkedés helyett a jövőben a belső energiaellátásra, illetve az atomenergiára kell koncentrálnia a Mol csehországi partnerének, a CEZ villamosműveknek - derül ki abból az interjúból, amit a cseh miniszterelnökkel készített a Mlada Fronta Dnes című lap.
A cseh kormányzat azt tervezi, hogy a Cseh Energetikai Művek (CEZ) jövő évi nyereségéből finanszíroznák a tervbe vett nyugdíjreformot.
A Cseh Energetikai Művek (CEZ) volt tavaly a legnagyobb nyereséggel gazdálkodó csehországi cég, első helyét négy éve őrzi - közölte kedden Prágában a Cekia ügynökség, amely a sorrendet évek óta összeállítja.
Rekordnagyságú, 51,9 milliárd koronás nyereséggel zárta a tavalyi évet a Cseh Energetikai Művek (CEZ). A nyereség 9,5 százalékkal magasabb, mint 2008-ban, s a CEZ történetében ez a legjobb éves gazdasági eredmény. Az adatokat a CEZ honlapján tették közzé pénteken délelőtt.