Nem ijed meg az osztrák fenyegetéstől Szijjártó
Csak azokat a bevándorlókat fogadja vissza Magyarország, akik ott léptek először az Európai Unió területére - közölte a külgazdasági és külügyminiszter.
Csak azokat a bevándorlókat fogadja vissza Magyarország, akik ott léptek először az Európai Unió területére - közölte a külgazdasági és külügyminiszter.
Kovács Zoltán kormányszóvivő osztrák újságírók előtt azt mondta, Magyarország nem fog visszavenni menekülteket Ausztriából – ez pedig azt jelenti, hogy a magyar kormány ismét felrúgja az uniós Dublin III egyezményt.
A menekülteknek még rosszabb lesz, letelepedési kötvénnyel viszont egyszerűbb tartózkodási engedélyt kapni.
Az Európai Bizottság elnöke bejelentette, hogy az Európai Bizottság "előremutató javaslatokat" fog tenni 2016 tavaszán, mert az a rendszer, hogy a menekülteknek abban az országban kell menedékjogi folyamodványukat benyújtaniuk, ahol először az Európai Unió területére léptek, nem működőképes, nem alkalmazható.
Magyarország az egyetlen ország, amelyik betartja a rá vonatkozó schengeni és a dublini egyezményeket, és ezt most már a kormány korábbi bírálói is elsimerik -–mondta a fideszes politikus a köztévén.
Az EP szerint a jelenlegi dublini szabályokat egy olyan új, állandó mechanizmussal kellene felváltani, amely meghatározná, hogy melyik tagállam felel egy adott menedékkérelem elbírálásáért.
Michael Roth külügyi államminiszter szerint több európai ország "csak lapít" menekültügyben. Magyarország fontos partnere Németországnak, de az Orbán-kormány nagyon nehézzé teszi a helyzetet – mondta. Azt pedig határozottan visszautasította, hogy Németország lenne a felelős a menekültválságért.
A német kancellár azt mondta: megvan a tervük a menekülthelyzet és és az országba áramló menekültáradat kezelésére. Hotspotokat létesítenek és munkacsoportokat alapítanak, és azokat is segítik, akik nem akarnak Németországban maradni. A Dublin III. rendelet továbbra is érvényben van - hangsúlyozta Merkel. Németország idén 800 ezer bevándorlót fogad be, de ez nem ismétlődhet meg minden évben.
A német nagykövetség honlapján bővültek a fontos tudnivalók, kifejezetten hangsúlyozzák, hogy a menedékkérőket abban az országban kell regisztrálni és a menedékügyi eljárást abban az országban kell lefolytatni, amelyben a menedékkérők beléptek az Európai Unióba, és hogy a menekültek regisztrálása a határátkelést követően és a menekültügyi eljárások lefolytatása tehát továbbra is "teljes mértékben szükséges".
A budapesti német nagykövetség honlapján arra figyelmeztetnek, hogy a dublini egyezmény érvényes európai jogszabály, a menekültstátuszt kérelmezőknek abban az országban kell regisztráltatniuk magukat, amelynek határán keresztül beléptek az Európai Unióba.
Levegőhöz juttathatja Magyarországot, hogy felfüggeszti Németország a dublini megállapodás alkalmazásást a Szíriából érkező menekültek esetében, azaz nem toloncolják vissza őket az EU preiféria országaiba.
A belügyminiszter írásbeli válaszban tette közzé, pontosan hányan folyamodtak eddig idén menedékjogért Magyarországon. Az eljárások nagy többségét azért szüntetik meg, mert a kérelmező időközben távozik az országból. Németország, Ausztria és Franciaország küld vissza a legnagyobb számban migránsokat Magyarországra az úgynevezett dublini eljárásban – írta Pintér Sándor.
Bár a magyar kormány többezres számokkal dobálózik az Ausztriából visszatoloncolni tervezett menekültek ügyében, Ausztria ezt nem erősítette meg, csak annyit közöltek, hogy nem akarnak a korábbiaknál nagyobb számú menekültet Magyarországra küldeni.
Tíz-tizenegy ország vetette fel a napokban, hogy a Magyarországon regisztrált menekülteket visszaküldi, összesen nagyjából 15 ezer személyt – válaszolta a hvg.hu kérdésére Orbán Viktor miniszterelnök. Ebből úgy jött ki a Lázár János által emlegetett, félelmetes, 150 ezres ide toloncolandó tömeg, hogy a magyar kormány azzal kalkulált: ha egyesek már bejelentették, hogy az itt nyilvántartásba vett menekülteket visszatoloncolják, akkor másoktól is ez várható. Az így kirajzolódó fenyegetésre válasz az új külpolitikai törekvés, hogy minden állam védje meg a határait. Ebben Magyarország eminens szerepre készül.
A magyar delgáció jól állta a sarat a brüsszeli EU-csúcson – mondta a magyar miniszterelnök, miután csütörtökön Brüsszel úgy döntött, Magyarország külön elbírálásban részesül a menekültek befogadását illetően. Elmondta, Magyarország nem kért a Görögországéhoz és Olaszországéhoz hasonló frontországi minősítést. Orbán a pénteki sajtóértekezleten ismét népvándorlásról beszélt.
A német hetilap a magyar miniszterelnökről közölt elemzést. Mint írták, Orbán Viktor fenntartja magának a jogot, hogy az általa balliberálisnak és istentelennek tartott Európában „politikailag inkorrekt” módon beszélhessen. Hívei pedig elismeréssel adóznak neki ezért.
A két járőrpár egyike Szeged Gyálarét városrészében dolgozik, a másik a Tisza árterében, Szeged belvárosa és a magyar-szerb határ között, feladatuk a határsértők elfogása és - a rendőrség megfogalmazása szerint - az ott élők "szubjektív biztonságérzetének javítása".