Járókelőre zuhant egy öngyilkos Szöulban
A járókelő és az ablakból kiugró nő is meghalt.
A hagyományos ceremónia keretében kedden fellobbant a februári, phjongcsangi téli olimpia lángja a görögországi Olümpiában.
Emlékszik az Eredet című filmből a jelenetre, amikor Leonardo DiCapriót lenyűgözik Párizs tükrözésével? Nost, ezt csinálták meg egy gyönyörű drónvideóval is Dél-Koreában, az eredmény pedig nagyon látványos lett.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) szombati közgyűlésén egyhangúlag jóváhagyták a jövő évi phjongcshangi téli olimpián részt vevő magyar csapat és a küldöttség személyi összetételét.
Észak-Korea megszerezhette azokat a műveleti terveket, amelyet Dél-Korea az amerikaiakkal közösen dolgozott ki egy háború esetére – legalább is ezt állítja egy dél-koreai képviselő a dél-koreai védelmi minisztériumra hivatkozva.
Szinte hihetetlen, de a piac jelenlegi egyik legjobb plugin hibridje nem Japánból és nem is Németországból, hanem Dél-Koreából érkezik. Fejlett hajtáslánc, kedvező fogyasztás, szerethető formaterv.
A francia sportolók nem utaznak a jövő évi téli olimpiára, ha addigra nagyon elmélyülne a koreai krízis. Az amerikaiak viszont azt mondják, hogy ők mennek.
Egy magas beosztású fejlesztési vezető ki merte mondani azt, amit sok átlagos vezető már régóta mormol magában.
Dél-Korea csütörtökön jóváhagyta azt a tervet, amelynek értelmében 8 millió dollár (több mint 2 milliárd forint) értékben humanitárius segélyt küld Észak-Koreának – jelentette a dél-koreai Yonhap hírügynökség.
„Lefejező egység” segítségével mosná el az észak-koreai diktatúra vezetőit Dél-Korea. Ezen állítólag nem feltétlenül szó szerint Kim Dzsong Un lefejezését kell érteni, de az biztos, hogy a déliek ezzel is nagyon kemény üzenetet akarnak küldeni északra.
Dél-Korea bőven vannak ugyan tartalékai, de az önmagában aggodalomra ad okot, hogy az észak-koreai határ közelében lévő Szöulban és környékén állítják elő a GDP több mint felét.
Úgy tűnik, hogy menő autó-design fronton mostanság már a koreai gyártókkal is számolnunk kell.
A helyi lakosság heves tiltakozása ellenére befejeződött a THAAD amerikai rakétavédelmi rendszer telepítése Dél-Koreában. A szöuli védelmi minisztérium közleménye szerint a fegyverek hadrendbe állítása az észak-koreai fenyegetések miatt vált sürgőssé.
Mindent elárul a két Korea rendszerének különbségeiről és lakóinak eltérő mentalitásáról az alábbi videó, amelyben az északiak állítólagos hidrogénbomba-robbantásának hírét kommentálja egy szöuli, illetve egy phenjani lakos.
A dél-koreai hadsereg rakétákat lőtt ki, amelyek eltalálták a Japán-tengerben kijelölt célpontokat.
Észak-Korea állítása szerint sikeresen tesztelt vasárnap egy hidrogénbombát, a bejelentést az állami tévében tették ottani idő szerint vasárnap délután. A bomba állítólag interkontinentális ballisztikus rakétára szerelhető. A KCNA észak-koreai hírügynökség arról számolt be, hogy a kísérlettel a technológiájuk "pontosságát és hitelességét” akarták megvizsgálni.
A kínaiak és a dél-koreaiak két földrengést észleltek, Japán is megerősítette az atomrobbantás hírét. A dél-koreai hadseregben riadót rendeltek el, az elnök összehívta a nemzetbiztonsági tanácsot.
A hivatalos indoklás szerint súlyosan megsértették az ország méltóságát azzal, hogy ismertettek egy az északi országrészben a kivételezettek életet leíró könyvet, és meg is interjúvolták annak brit szerzőit.
Nem kellett sokáig várni az amerikai válaszlépésre: két nappal Kim Dzsongék rakétatesztje után már stratégiai bombázók cirkálnak a környéken.