Mit akar az EKB? Ellentmondásosan nyilatkoznak a vezetők
Nehéz dolguk lesz az elemzőknek kitalálni, milyen is lesz az Európai Központi Bank (EKB) pénzügypolitikáját, olyan ellentmondásosak a bank vezetőinek nyilatkozatai az utóbbi napokban.
Nehéz dolguk lesz az elemzőknek kitalálni, milyen is lesz az Európai Központi Bank (EKB) pénzügypolitikáját, olyan ellentmondásosak a bank vezetőinek nyilatkozatai az utóbbi napokban.
Több kifogást is megfogalmazott az Európai Központi Bank (EKB) a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) összevonásáról szóló jogszabályok miatt. A frankfurti intézmény szerint az új szabályok súlyos aggályokat vetnek fel az MNB pénzügyi függetlenségével kapcsolatban, ráadásul a kormány nem várta meg az EKB-véleményt a módosítások elfogadása előtt.
A szerdai monetáris politikai döntéshozó ülést követő sajtótájékoztatón Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke megerősítette az euróövezeti pénzintézet elkötelezettségét a gazdaságösztönző célú, "laza" monetáris politika folytatása mellett.
Közzétette a felhívást az Európai Központi Bank pénteken az uniós bankfelügyelet elnöki posztjának betöltésére. A frankfurti pénzintézet keretein belül létrejövő Egységes Felügyeleti Mechanizmus legfőbb döntéshozó szerve lesz a Felügyeleti Testület, ennek keresik most a vezetőjét.
Visszatért az euróövezet iránti bizalom, ami nemcsak az Európai Központi Bank (EKB) hagyományostól eltérő lépéseinek, hanem a tagállami kormányok erőfeszítéseinek is köszönhető – jelentette ki Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke az Európai Parlament (EP) gazdasági és monetáris bizottságában tartott meghallgatáson.
Megerősítette az alacsony kamat politika folytatásának szándékát hétfőn Mario Draghi, az Európai Központi Bank (EKB) elnöke, a BDI német iparszövetség (Bundesverband der Deutschen Industrie) és a német munkaadók szervezete (Bundesvereinigung der Deutschen Arbeitgeberverbände) által rendezett berlini konferencián.
Az európai országok az adóssággondjainak megoldásához nem jutottak közelebb, de lélegzetvételnyi időt kaptak a válság hullámain, hogy átgondolják, hogyan tovább. Több megoldás is van, de mindegyik fájdalmas.
Az eurózóna válságának megoldása lehet, ha az Európai Központi Bank felvásárolja a bajban lévő országok államkötvényeinek egy részét, majd kamatmentes hitelt nyújt nekik – amit soha nem kell visszafizetniük.
Az Európai Központi Bank (EKB) üdvözli a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) integrálását a Magyar Nemzeti Bankba (MNB), mivel ez az integrált intézményi felépítés fokozni fogja az MNB hozzájárulását a pénzügyi stabilitás megóvásához és a rendszerszintű kockázatok megelőzéséhez, illetve kezeléséhez - írja az EKB az új integrált magyar felügyeleti keretrendszerről közzétett véleményében.