Az elnök emberei című sorozatból nyúlt beszédet mondott el az ENSZ közgyűlése előtt az argentin elnök
Javier Milei egyik fő tanácsadója nagy rajongója az amerikai sorozatnak, amelyet majdnem 10 alkalommal végignézett.
Javier Milei egyik fő tanácsadója nagy rajongója az amerikai sorozatnak, amelyet majdnem 10 alkalommal végignézett.
Nagyon veszélyes, hogy a Nyugat egy atomhatalommal próbál győzelemig harcolni” – mondta az ENSZ-Közgyűlésben mondott beszédében Szergej Lavrov. Az orosz külügyminiszter egyben azt is hangsúlyozta, hogy nincs értelme figyelmen kívül hagyni az ukrán békejavaslatok alternatíváit.
Egy évvel az 1995-ös srebrenicai népirtás 30. évfordulója előtt az ENSZ Közgyűlése elfogadta a kelet-boszniai tömeggyilkosságot genocídiumnak minősítő határozatot. A szavazatok megoszlása azt mutatja, a tények ellenére nehéz meghatározni, mit lehet népirtásnak nevezni.
Boszniai szerb csapatok 1995. július 11-én elfoglalták Srebrenica városát és mintegy nyolcezer muszlim férfit és fiút elhurcoltak, akiket a következő napokban megöltek. A népírtásra ezentúl minden évben július 11-én fognak megemlékezni.
Izrael szerint a tűzszünet a „terroristák túlélését biztosítaná".
Az amerikai elnök az ENSZ-ben tartott beszédében sürgette a világ országainak vezetőit, hogy támogassák Ukrajnát.
A küldöttek fordítsanak kiemelt figyelmet a migrációra vonatkozó magyar kormányzati álláspont érvényesítésére – ezt írja elő számukra a csütörtök este közzétett kormányhatározat.
Ha pedig sikerülne elnyerni a tisztséget, 2022-2023-ban 660 millió forintot költenének rá.
António Guterres szerint a koronavírus-járvány és az éghajlati válság számos olyan nagy globális problémát felszínre hozott, mint a szolidaritás hiánya, az egoizmus, a korrupció és a hatalmas egyenlőtlenség.
Az orosz oltást a világ több országában még ma sem fogadják el.
Ezzel ismét a világsajtó hasábjaira került hazánk.
Az ENSZ-közgyűlésen részt vevő külügyminiszter román és horvát kollégájával is találkozott, és a velük szembeni nemzetközi nyomásgyakorlás szorgalmazásáról beszélt.
Orbán Viktor miniszterelnök az ENSZ-közgyűlés rendkívüli menekültügyi tanácskozásán szólalt fel szerda este. Arról beszélt, hogy Európa nem lesz rá képes, hogy egyedül viselje a menekültválság terheit: a nemzetközi politika minden fontosabb szereplőjének be kell fogadnia a migránsok egy részét egy világkvótarendszer részeként.
A miniszter a New York-i ENSZ-közgyűlésen fogja felvetni: mi lenne, ha nemcsak az EU, hanem "a világpolitika nagy szereplői" is kivennék részüket a menekültek befogadásából. Szijjártó Péter szerint ugyanis EU-n kívüli országok is részesei voltak azoknak a döntéseknek, amelyek eredménye, hogy több millió menekült kelt útra.
A szíriai konfliktus megoldása nélkül az európai migrációs válság nem megoldható, mert a bevándorlók egy jelentős része Szíriából érkezett, egy másik jelentős része pedig arra hivatkozik, hogy onnan érkezett – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az Európai Unió külügyminisztereinek az ENSZ-közgyűlés általános vitája alkalmából rendezett hétfői New York-i tanácskozásán.
Szijjártó Péter felszólal az ENSZ Közgyűlésén - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium.
Arszenyij Jacenyuk ukrán miniszterelnök arra kérte a Nyugatot, hogy mindaddig tartsa fenn a Moszkva elleni szankciókat, amíg Ukrajna nem kapja vissza az ellenőrzést teljes területe felett.
Bassár el-Aszad külügyminisztere "viccnek" nevezte azon felvetést, hogy a szíriai ellenzék soraiban mérsékeltek is vannak. Szerinte a nagyhatalmak a terrorizmust támogatják a szíriai ellenzék támogatásával.