Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
„Nem fogok itt arról beszélni, hogy mennyire értelmetlen és veszélyes az a gondolat, hogy egy olyan nukleáris hatalommal, mint Oroszország, akar valaki a győzelemig harcolni” – mondta Lavrov, aki szerint a Nyugat Ukrajnában stratégia vereséget akar mérni Oroszországra.
Azt is hangsúlyozta, értelmetlen dolog az, hogy Ukrajna nyugati támogatói úgy tesznek, mintha nem lenne alternatívája a Kijev által megfogalmazott béketervnek. Azt is elmondta, hogy Oroszország nem növeli nukleáris arzenálját, és bár felfüggesztette a Washingtonnal kötött New START-szerződésben való részvételt, a megállapodás 2026-os lejártáig tartja magát korábban vállalt kötelezettségeihez.