EU-paktum: tetszik a népnek a brit vétó
A britek jelentős többsége támogatja, hogy David Cameron miniszterelnök vétót emelt az uniós pénzügyi fegyelem szigorítását célzó új szabályozási egyezménytervezet ellen a múlt heti brüsszeli EU-csúcson.
A britek jelentős többsége támogatja, hogy David Cameron miniszterelnök vétót emelt az uniós pénzügyi fegyelem szigorítását célzó új szabályozási egyezménytervezet ellen a múlt heti brüsszeli EU-csúcson.
Lázár János hétfő délután ismertette az újságírókkal a Fidesz-KDNP frakcióülésén hozott döntéseket. Többek között kiderült: 3 éves kortól lesz kötelező az óvoda, és hogy a parlament őszi ülésszakában biztosan nem születik döntés az EU-paktumhoz való csatlakozásról. Lázár szerint nem ördögtől való ötlet népszavazás kiírása a paktumról.
Bár fontos döntések születtek a válságkezelésben a múlt heti uniós csúcstalálkozón, de további lépések szükségesek mind a fiskális, mind a monetáris politika terén - jelezte a Portfolio.hu szerint egy tel-avivi konferencián a Standard and Poor's európai vezető közgazdásza.
Amikor hírt adunk egy mérkőzésről, lehetőleg ne a félidőben hirdessünk végeredményt – mondta az MR1-Kossuth Rádió hétfő reggeli műsorában Martonyi János. A külügyminiszter szerint a múlt heti uniós csúcsot „kisebb-nagyobb kommunikációs zavarok” kísérték, de hangsúlyozta, a végeredmény megszületett, és mindenki számára ismert.
A Moody's Investors Services hitelminősítő 2012 első negyedévében dönt az európai államok adóskockázati besorolásának felülvizsgálatáról, miután a múlt heti európai tanácsi értekezlet nem eredményezett átfogó megoldást az adósságválságra, és az euróövezet további veszélyeknek van kitéve - közölte hétfő reggel a Moody's.
Népszavazást javasol a pénteki brüsszeli megállapodás ügyében Jean-Pierre Chevenement egykori baloldali belügyminiszter - közölte az InfoRádió. A szocialista párt megalapításában is részt vett, a köztársasági és állampolgári mozgalom színeiben a jövő évi elnökválasztásokon induló politikus úgy véli, a népnek kell eldöntenie: elfogadható-e, hogy Franciaország "a monetáris után a költségvetési szuverenitását is feladja".
Nagy-Britannia azért nem csatlakozott az uniós pénzügyi fegyelem szigorítását célzó új szabályozási egyezményhez, mert nem kapta meg azokat a biztosítékokat, amelyeket a londoni pénzügyi szolgáltatási szektor védelmében kért - mondta pénteken a brit külügyminiszter.
Két újabb EU-tagország tette függővé parlamenti jóváhagyástól az euróövezeti megállapodáshoz való csatlakozást - értesült az MTI pénteken diplomáciai forrásból az EU-csúcstalálkozó brüsszeli székhelyén.
A bajban furcsa párokból lesznek ágytársak - írja az EU-csúcson a kormányközi megállapodás előkészítésére nemmel szavazó Nagy-Britanniáról és Magyarországról a Financial Times szerkesztőségi blogja.
"Ha nem tudjátok elfogadni a szerződésmódosítás valamelyik változatát, pedig nem kerül nektek semmibe, mert benneteket nem bánt, csak az eurózónáról beszélünk, akkor kötünk egy új szerződést". Ezt mondta Martonyi János külügyminiszter a most zajló EU-csúcs előtt arra a kérdésre, hogy mi történik akkor, ha nem mindenki mond igent az EU alapszerződésének módosítására. Végül az alapszerződés-módosítás helyett egy kormányközi megállapodás előkészítéséről döntöttek Brüsszelben, ám Magyarország - három másik tagállammal együtt - még ennek előkészítésére is nemet mondott, legalábbis egyelőre.
Nagy-Britannia nagyon komolyan kezd elsodródni Európától - írta a Twitteren a svéd külügyminiszter azután, hogy péntek hajnalban kiderült, az első hírek szerint két ország nemet mondott az EU-paktumra az uniós vezetők brüsszeli csúcsán. A britek mellett a másik nem a hírek szerint Magyarországtól érkezett. Később Orbán Viktor azt mondta, a magyar parlamentnek kell döntenie arról, kimaradjon-e Magyarország.