Economist-értesülés: Az Egyesült Államok magyar vezetőket is lehallgatott
Az amerikai titkosszolgálati botrány a legsúlyosabb az elmúlt 10 évben. Kiszivárogtak az ukrán hadsereg és a CIA titkos jelentései is.
Az amerikai titkosszolgálati botrány a legsúlyosabb az elmúlt 10 évben. Kiszivárogtak az ukrán hadsereg és a CIA titkos jelentései is.
Moszkva hasztalanul próbál viszályt szítani az ukránok és a magyarok között, ám ezzel együtt a feszültség jelen van a térségben, írja a brit lap.
A populizmus ezzel együtt jelen van és számít. A liberálisok mégis azt remélik, hogy bealkonyul a vetélytársnak, írja a brit lap elemzése.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Washingtonba látogatott nemrég, hogy megerősítse az országába vetett bizalmat, és még több támogatást kérjen az elhúzódó háborúhoz. Nem sokkal korábban Ukrajna katonai vezetői által adott interjúk kavarták fel a háború álló vizét. Hatásos-e a kritikus infrastruktúra bombázása? És a mozgósítás? Mi várható a télen? Oroszország tud előbb ütni vagy Ukrajna? Egy háborúhoz három dolog kell...
A kormány körülbelül hat és fél millió embert ért el ilyen módon hirdetésekkel és célzott politikai üzenetekkel a választási kampány során, írja a brit lap.
A véleményét az Economistban kifejtő volt orosz oligarcha szerint, akik a megegyezéses rendezést sürgetik, a pokol felé kövezik ki az utat.
Az európai gazdaság a visszaesés felé menetel, a gazdasági bajok még csak ezután csúcsosodnak ki, írja a brit lap elemzése.
A fotót egy olyan cikkhez használta a lap, amely az arab nők túlsúlyosságának az okát boncolgatja.
Húszas, harmincas éveikben járó, képzett, Európa-orientált emberek tömege távozik Oroszországból. Nem lehet tudni, visszatérnek-e, ha véget ér a háború. Az pedig még kevésbé világos, milyen képet nyújt majd akkor Oroszország, írja a brit lap.
Timothy Snyder úgy véli, hogy megingott Vlagyimir Putyin hatalma. A magyar kormány csendben beengedi a vendégmunkásokat az országba. Ungvár és Kárpátalja a béke szigete Ukrajnában. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Közös európai terv kell az orosz gázstop kivédésére, írja a brit lap, amely több elemzőt megkérdezve járta körül a témát.
Hogy a munka mennyire hatékony, az kiderül majd a novemberi időközi választások után, amitől a republikánusok azt remélik, hogy megszerzik az uralmat a törvényhozás mindkét házában – írja a brit lap.
Egy bölcsebb lengyel vezetés meglovagolná a mostani helyzetet, hogy ne csupán regionálisan számítson, hanem labdába rúgjon egész Európában. Az ország nem szerepelt rosszul az elmúlt hetekben, és ha így folyatja, idővel kellő súlyhoz juthat – írja a brit lap.
A legutóbbi győztes, az új-zélandi Auckland nagyot zuhant a listán a járvány elleni védekezés érdekében bevezetett korlátozások miatt.
Boris Johnsonra nem csak a bulibalhé omlik rá, a gazdasági helyzetet sem tudja kezelni. Magyarország, a bennfentesek szerint kötvénykibocsátásra készül. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Magyarországon immár állandó lett a vészhelyzet, miközben Orbán Viktor szinte teljes egészében kézben tartja a politikai rendszert. A Fidesz, a szövetségesei és a lakájai uralják az igazságszolgáltatást, a sajtót javarészt baráti oligarchák ellenőrzik. Vagyis úgy tűnik, a miniszterelnöknek aligha van szüksége több hatalomra, ám mégis kihirdette a szükséghelyzetet, aminek révén rendeleti úton irányíthatja az országot – olvasható a brit lap összeállításában.
Olyan országok keresnek oltalmat a belépéssel, amelyeket Oroszország fenyeget, a két kérelem elfogadása pedig valószínűleg csupán formalitás, írja a brit lap.
Az Eurázsia Csoport nevű washingtoni kockázatelemző agytröszt alapító igazgatója sem képes megmondani, miként végződik a háború, de egyértelműnek tartja, hogy Putyin az utóbbi évtizedek egyik legrosszabb stratégiai döntését hozta meg, amikor megindította az inváziót. Hiszen Oroszország mindenképpen sokkal rosszabb állapotban keveredik ki belőle, mint ahogy belevágott.