Economist: Orbán értésére kell adni, hogy rossz úton jár
Az európai uniós tagállamok vezetőinek nyersen Orbán Viktor értésére kellene adni, hogy rossz úton jár – tanácsolja a brit The Economist című lap.
Az európai uniós tagállamok vezetőinek nyersen Orbán Viktor értésére kellene adni, hogy rossz úton jár – tanácsolja a brit The Economist című lap.
A brit hetilap Orbán Viktorról egy tavaly szeptemberi rendezvényről közölt olyan felvételt, amelynek árnyalatait a HírTv szerint megváltoztatták.
Heves vita bontakozott ki az Economist honlapján a lap Orbán Viktorról és a Fidesz-kormányról szóló múlt heti cikkével kapcsolatban. A részben magyarországi hozzászólók aktivitásának köszönhetően az írás a második legnépszerűbb cikk lett az Economist honlapján, már ami a kommentek számát illeti.
Gyorsan alább hagyhat az Orbán-kormány egyoldalúan meghirdetett „nemzeti együttműködési” rezsimje iránt érzett országos lelkesedés, amint megérződik, mi is a kormányintézkedések ára – írja szerkesztőségi blogjában az Economist, amely szerint a Költségvetési Tanács büdzséjének drasztikus lecsökkentése az utolsó csepp lehet a pohárban.
Vezető hírben foglalkoztak a külföldi lapok Bakonyi Zoltán MAL-vezér tegnapi őrizetbe vételével: a New York Times és az Economist a vörösiszap-katasztrófa újabb fejleményével kapcsolatban Orbán Viktor reakcióját is elemzi, az amerikai beszámolókat az interneten kommentáló olvasók pedig a BP Mexikói-öbölben történt olajszennyezésének következményeit hasonlítják össze a magyarországi eseményekkel.
A kormányváltás utáni magyar belpolitikai helyzetről közöl értékelést legújabb kiadásában a The Economist brit gazdasági magazin.
Vajon létezni fog-e az euró tíz év múlva? − tette föl a kérdést az Economist a közös európai fizetőeszköz látványos megrendülése láttán. Válasza: az euró megőrzéséhez fűződő politikai szándékot nem szabad alábecsülni. Tény, hogy február óta erősödött az Európai Unió határozottsága, ám a válság ennél is gyorsabb ütemben súlyosbodott – áll a londoni gazdasági hetilap elemzésében.
Nem terjesztik a héten az Economist című brit hetilapot Thaiföldön, mert abban a monarchia jövőjével és a kórházban lévő uralkodó utódlásával kapcsolatos kényes kérdések szerepelnek - közölte a kiadvány pénteken Bangkokban.
Soha nem volt nagyon logikus dolog, de a recesszió nyomán végképp kevés értelme maradt az egységes "Kelet-Európa" megjelölésnek - írta pénteki elemzésében a The Economist.
A szlovák nyelvtörvény miatt kezd elfajulni a régi keletű viszály Szlovákia és Magyarország között - írta pénteken megjelent legújabb kiadásában a The Economist.
Elhatárolódott a Cseh Nemzeti Bank néhány neves külföldi gazdasági lap - például a Financial Times és a The Economist - írásaitól, mert szerinte félrevezető és lényegében hamis információkat közöltek az utóbbi időben Csehországról.