Ismét Bécs lett a világ legélhetőbb városa, Budapest a kelet-európai mezőny élén
Az osztrák főváros megőrizte első helyét a világ 140 települését felvonultató rangsorban, de az élboly tele van japán, ausztrál és kanadai városokkal.
Az osztrák főváros megőrizte első helyét a világ 140 települését felvonultató rangsorban, de az élboly tele van japán, ausztrál és kanadai városokkal.
Két cikkében is foglalkozik a brit Economist ezen a héten Magyarországgal, vagyis a demokrácia és Magyarország kapcsolatával. Formailag hazánk egy virágzó demokrácia, de lélekben egypárti állam – írják.
Az angol lap világosan fogalmaz frissen megjelent cikkében: az Európai Néppárt túl hosszú időn keresztül tolerálta már így is a magyar miniszterelnök autokratikus hozzáállását.
Ismét sikerült a világ egyik legrangosabb lapjának videójába bekerülnie a magyar miniszterelnöknek, csak sajnos megint a demokratikus intézményrendszer leépítői között szerepel.
Hazájuk szuverenitását védelmező államférfiaknak nevezte Orbán Viktort és Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettest Steve Bannon, az amerikai alt right mozgalom egyik meghatározó alakja. Donald Trump amerikai elnök egykori tanácsadója nem volt túl népszerű a hallgatóság körében.
Minden hónapnak saját kiemelt témája lesz, amelyről a vita egy – lehetőség szerint provokatív – esszével indul a téma valamely elismert szakértőjének tollából.
Az író szerint a szavak örvénye jobban tükrözi, hogyan gondolkodunk és érzünk, mint a tömör, frappáns mondatok.
A tekintélyes brit gazdasági hetilap, az Economist 1986 óta publikálja félévenként frissítve a Big Mac-indexet, és közli, mennyibe kerül az ikonikus szendvics a világ különböző tájain. A franciák vitatják a módszertant.
A brit Economist 60 városról készített listát a személyes-, a digitális-, az egészségügyi- és az infrastrukturális biztonságot vizsgálva. Az első ötben hiába keresnénk európai települést. De az Egyesült Államok is kimaradt az első tízből.
A Soros György elleni támadások riasztó mértékűvé szélesedtek, és a múlt századi antiszemitizmusra emlékeztetnek – írta a londoni The Economist amerikai republikánus szenátorok és képviselők két, Sorost bíráló levelével kapcsolatban.
Megvan az ötödik magyar Michelin-csillag, közben a magyar klímások Szlovákiába dezertálnak, aki itthon marad, az meg nem lát ki az adókból. Európa-bajnokságot nyertünk, na nem fociban, hanem luxuscipő-készítésben, Európa viszont velünk szemben nyert a cafeteriaperben. Matolcsy pénztitkosítási kísérlete egyelőre elakadt, rögtön kellett is munkabédelnie egyet a legfőbb ügyésszel, hátha. Állítólag nagyon jó a magyar nők munkaerőpiaci helyzete, legalábbis külföldről így látszik. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Meglepő felméréssel állt elő az Economist, amely szerint Magyarországon sokkal jobb a nők munkaerő-piaci helyzete, mint Németországban, Svédországban, Ausztriában és még egy sor más államban. Sokat nyomott a latban, hogy kicsi a bérkülönbség a két nem között – de ez főként abból fakad, hogy a legtöbb férfi és nő is minimálbért vagy annál nem sokkal többet keres. A szülés utáni elnyújtott juttatásokkal egyetlen más állam sem tud versenyezni. De valóban ilyen rózsás lenne a magyar nők helyzete?