Ön hogyan érezte magát, amikor leállt a Facebook? Erről kérdeznek egy kutatásban
A vizsgálatot az ELTE indította. A 18 éven felüliektől várnak válaszokat.
A vizsgálatot az ELTE indította. A 18 éven felüliektől várnak válaszokat.
A Facebook az elmúlt hónapokban több, a világ különböző pontjairól működtetett álhírterjesztő kamuprofilokat és csoportokat is törölt a Facebookról és az Instagramról. Köztük azokat, amelyeket a fehérorosz KGB hozott létre a lengyel határnál kialakult menekültválság kapcsán.
A Meta a Facebooknál már évek óta elérhető funkciót vezetne be a WhatsAppnál: azt, hogy többféle módon is lehessen reagálni egy üzenetre.
A játékban múzeumi családi belépőjegyet, illetve pilisi lovasszántúrát is lehet nyerni.
A jelek szerint még az eredetileg tervezettnél is később vezetheti be a Meta azt a biztonsági funkciót, amivel tejeskörűen megvédené a Messengeren és az Instagramon kommunikálókat.
Korábban 2022-tól ígérte a Meta, hogy csak az üzenetet küldő és fogadó látja majd azok tartalmát, ez azonban meggátolja, hogy felderítsék a kiskorúakat szexuálisan zaklatók kilétét.
Magánbeszélgetések figyelése nélkül is többet tud az emberekről a Facebook, mint amennyit ildomos lenne.
Közel kétszáz dél-koreai facebookozó kezdeményezett vizsgálatot az oldal ellen a helyi adatvédelmi hatóságnál, ám utóbbi csak még nagyobb galibát csinált.
A jelek szerint a Facebook és az Instagram figyeli a kiskorúak böngészési tevékenységét, az így szerzett adatokat pedig hirdetési célokra használhatja fel.
Az „Icelandverse” olyannyira igazi, hogy a víz nedves – mondja a témában készült videóban Zack Mossbergsson.
Az Instagram már teszteli a Take a Break nevű új funkciót, amivel kizökkentik a túlzásba eső felhasználókat.
A változás a Meta-birodalomhoz tartozó összes szolgáltatásra vonatkozik, és kiterjed többek közt a vallási hovatartozásra is.
Mark Zuckerberg a Facebookon jelentette be: mostantól a hang- és videohívásoknál is elérhetővé vált a végpont-végpont közti titkosítás.
Több európai parlamenti bizottság faggatta hétfőn este az amerikai Frances Haugent, aki nem sokkal ezelőtt még a Facebook alkalmazottja volt. Azonban előbb titokban, majd személyazonosságát is felvállalva lépett a nyilvánosság elé a Facebook visszaéléseit leleplezve. Közérdekű bejelentőként meghallgatta már az amerikai szenátus és a kongresszus is, az általa közzétetteket ügyészek és más testületek vizsgálják – a Facebook, illetve tulajdonosa, Mark Zuckerberg pedig tagadja a vádakat.