Kirúgta Straub Dezsőt a Vidám Színpad, ő is csak Facebookról értesült róla
Az eddigi művészeti vezetőt úgy menesztették, hogy neki nem is szóltak.
Az eddigi művészeti vezetőt úgy menesztették, hogy neki nem is szóltak.
Ez ráadásul a vállalat egy korábbi, saját kutatásából derült ki.
A Zynga elkészítette a legendás Farmville harmadik részét, amiben az állatnevelésre helyezte a hangsúlyt.
A Facebook már teszteli azt az új funkciót, amivel a csoportok adminisztrátorai olyan alcsoportot hozhatnak létre, amihez egy meghatározott díj ellenében lehet csatlakozni.
Mark Zuckerberg Metája több új funkcióval is bővítette a legújabb Oculus-eszközt. Olyan is van köztük, amivel könnyebb észrevenni az előttünk állókat.
A Facebook lehetővé tenné a tartalomgyártók számára, hogy kikerüljék az Apple kötelezően fizetendő, 30 százalékos jutalékát.
Virtuális valóságot, metavilágot építene Mark Zuckerberg, ezért is keresztelte Metára a Facebookot üzemeltető cégét. Elképzeléseinek már vannak kézzel fogható eredményei, de az egészet kiépíteni kockázatos és minden szempontból borzasztó sokba kerül.
Ambiciózus tervet tűzött maga elé a Facebook (azaz újabb nevén a Meta): a világ legnépszerűbb okosórájának, az Apple Watchnak állítana konkurenst. Lesz is olyan jellemzője, ami hiányzik az Apple okosórájából.
Ha nem tudja elsőre, hogy héberül mit jelent a meta szó, akkor ne essen kétségbe: a jelek szerint Mark Zuckerberg sem tudta.
Tíz éve használják az algoritmust, de mára túl nagy biztonsági kockázattal jár. Egymilliárd felhasználó adatait törlik.
Az alkalmazáskövetés kikapcsolása érezhető bevételkiesést generál a közösségi médiában, illetve az azzal foglalkozó cégeknél.
A Google, a Westel, a Guinness vagy akár a brit posta is próbálkozott látványos névváltoztatással – nem mindig sikeresen.
Valaki még 2019 nyarán hozta létre azt az oldalt a Facebookon, ami csak nemrég vette fel Elon Musk nevét, és ami egy bitcoinos átverést is terjesztett a közösségi oldalon.
Az Apple egy érdekes funkcióval alaposan megnehezítette a Facebook adatgyűjtő tevékenységét a cég telefonjain, eddig legalábbis így tűnt. Most ugyanis arról hallani, hogy a „kékek” alattomos trükkökkel mégis folytatni tudják azt, amitől elvben eltiltotta őket a felhasználó.
A kormány a vállalatoknak adja át a felelősséget, hogy elrendeljék a kötelező oltást; elkezdődik a klímavédelmi világkonferencia; 500 forint fölé ment a benzinár. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Míg korábban a fiatalok legkedveltebb online találkahelye volt a Facebook, mára inkább szüleik, nagyszüleik látogatják a legnagyobb közösségi oldalt. Ez viszont nem annyira tetszik a hirdetőknek, és így az oldal alapítójának sem.
GAMMA, MAGMA, MAMAA vagy MAAAN? Érdekes betűszavak jönnek ki, ha a legnagyobb technológiai cégekből próbálnánk egy nagy vállalatot csinálni.
A Facebook (mint cég) hivatalosan már nem is létezik, hiszen Metára keresztelték át magukat. A változás egy nagyon jól ismert jel eltűnését is jelenti – de csak a cégtábláról.
Üzletileg sem teljesít a legfényesebben a Facebook, miközben újra botrány tépázza a céget. Napirenden van, hogy a nagy digitális tartalomszolgáltatókat szabályozni és szankcionálni kellene, a lényegében monopolhelyzetű órásvállalatokat pedig fel kellene darabolni, de mindkét lépés várat magára.
A Facebook vezérigazgatója magyar idő szerint csütörtök este jelentette be a vállalat új nevét. Ezentúl Meta néven kell majd hívni a közösségi oldalt működtető céget, amely az utóbbi időben botrányok sorozatával kénytelen megküzdeni.