Németh Szilárd a Fidesz belügyének tekinti a csepeli alapszervezet feloszlatását
Egyelőre nem tudni, mi lesz Borbély Lénárd csepeli polgármester sorsa.
Egyelőre nem tudni, mi lesz Borbély Lénárd csepeli polgármester sorsa.
Akár még előrehozott választás is lehet a fideszes belharc miatt.
A legfrissebb pártpreferencia-kutatás szerint továbbra is stabil a kormánypárt előnye.
Újfajta "szabadságfinanszírozóvá" válna a Korányi Dávid vezette Action for Democracy, amelynek 3 milliárd forintos támogatását a titkosszolgálatok is vizsgálják. Bár az érintettek azt állítják, nem fordult elő tiltott pártfinanszírozás, igazán súlyos következménye annak sem lenne. De mit léphet ezek után a Fidesz, amely óriási belpolitikai botrányként tálalja a történteket?
Tordai Bence hozzáfért az eddig nem nyilvános szerződéshez, és arra jutott: direkt fogalmazott a szerződés homályosan, mert „rosszul néznének ki a milliós-tízmilliós nagyságrendű óradíjak”.
Az ellenzék pozíciói csak minimálisan javultak, pedig sokat romlott a közhangulat.
Bent ültek, amikor az Európai Parlament terrorizmust támogató államnak minősítette Oroszországot, de gombot nem nyomtak, nem szavaztak.
A Petőfi Irodalmi Múzeum kultúrharcos főigazgatója nem lendített nagyon a magyar irodalmon és zenén, igaz, nem is rontott rajta.
Az Orbán család ügyvédjeként is ismert politikus a Fidesz országos listáján jutott be a parlamentbe, a választási körzetét stabilan uralja az ellenzék.
Nyugat-Európában készül terjeszteni az igét a Fidesz elitképzője. A Mathias Corvinus Collegium brüsszeli leányvállalatában az egykori trockista és mai Putyin-szimpatizáns nyugati értelmiség képviselői egyaránt otthonra lelnek.
A Szabadság tér alatt már valóban nincsenek ott a szovjet katonák sírjai, de Németh Zsolt szerint ha az emlékműhöz nyúlnának, akkor az oroszoknak is lenne alapjuk a voronyezsi magyar emlékműhöz nyúlni.
A történész szerint egy dologban nem tévedett csak a magyar kormányfővel kapcsolatban: ő a generációja legtehetségesebb politikusa a posztkommunista Európában.
Mindkettő Szentendrén van bejegyezve, és mindkettőt Halkó Gabriella viszi igazgatóként.
Hosszú, alákérdezős interjúban válaszolt az Indexnek a kulturális és innovációs miniszter. Csák János beszélt a Fudan Egyetemről, beszólt a Színház- és Filmművészeti Egyetem demonstráló hallgatóinak, de a mostani tanártüntetések résztvevőinek is. Persze a baloldal sem maradhatott ki a sorból.
Egyelőre azt sem tudni, kit választottak ki a korrupcióellenes bizottság élére.
A fideszes vezetésű Mindszent önkormányzata előbb „az elhibázott brüsszeli szankciókra”, majd Márki-Zay Péterre fogta az idősotthon kiürítésének tervét, majd úgy volt, visszavonják azt, de most úgy tűnik: az időseknek mégis költözniük kell.
Miután már teleplakátolták vele a fél országot, a kormány kitart a nemzeti konzultációját népszerűsítő reklám mellett, amely "a brüsszeli szankciókat" egy bombával ábrázolja. A Momentum elnöke viszont a Magyar Reklámszövetséghez fordult miatta, de egyelőre lepattant róluk. Pár éve a szövetség elítélte a kormány "sorosozós" reklámjait, de állásfoglalásuknak nincs jogi következménye, a kormányra pedig amúgy sem vonatkozna. A DK közben feljelentést tett közveszéllyel fenyegetés miatt.