Lázár János felhagy a politizálással, ha Márki-Zay legyőzi egyéniben
Nem lesz rajta a Fidesz listáján.
Nem lesz rajta a Fidesz listáján.
Az utánzattal Szabó Tímeát és a III. kerületi DK-s szervezetet támadják. Az eredeti kiadvány alapítója és főszerkesztője feljelentést tett.
Az ellenzéki párt a Kúriához fordult választási csalás ügyében.
Ugyan jogsértő volt, hogy Vitályos Eszter laptopokat osztogatott egy iskolában képviselőjelöltként, de büntetni nem kell, elég rászólni, hogy többet ne csináljon ilyet - döntött a választási bizottság.
Bár még csak a kampányidőszak egyötödénél járunk, az elmúlt tíz nap már tisztázta azt, hogy ki és mivel akar felülkerekedni a másikon a Fidesz–KDNP és az egyesült ellenzék küzdelmében. A kormányzati kommunikációs gépezet dübörög, a pénzosztás lassan mindenkit elér, és a mérések egyelőre a Fidesznek kedveznek, de a külső tényezők pont Orbánék ellen, egyúttal az ellenzék kezére játszanak. Tíz nappal a kampányidőszak kezdete után megnéztük, mi az az öt dolog, ami bevált a Fidesznek és az ellenzéknek – és mi az az öt, ami nem, vagy még visszaüthet.
Kétharmados többséggel szavazták meg, Hadházy Ákost azonban nem adták ki.
Salgótarjánban, Miskolcon és Szentendrén is a helyi kormánypárti jelöltek osztották a közpénzből vásárolt laptopokat.
Az elmúlt tíz évben nagyon sok kormányzati intézkedés segítette a családokat Bagdy Emőke szerint. A klinikai szakpszichológus a szemléletformálást is döntőnek tartja a kérdésben, ehhez viszont „legalább egy évtizedre volt szükség”.
Sorra jelennek meg az elemzések és kutatások a Fidesz előnyéről és várható győzelméről. De vajon mennyire hihetünk a számoknak? Hol vannak a buktatók? Mi az, amit a szakértők sem látnak előre?
Boldog István vasárnap késő délután jelentette be a Facebookon, hogy mit eszik és iszik. És azt is, hogy mit nem.
Böröcz Lászlónak is tetszett a mutatvány.
Röpködnek a százmilliárdok, kaptak a nyugdíjasok, a családosok, a rendőrök és a katonák is.
Frakcióülése után tartott sajtótájékoztatót a Fidesz-KDNP. Kocsis Máté és Simicskó István ráerősített a kommunikációs fősodorra, a Fidesz frakcióvezetője viszont erősen megkérdőjelezte az Európai Unió alapjait.
A határon átnyúló civil szervezetek uniós szabályozásának megteremtése érdekében fogadott el állásfoglalást az Európai Parlament. A kezdeményezés szokatlanul heves reakciókat váltott ki a Fideszből.
Orbán Viktor egy olyan világot vázolt fel a Fidesz kemény magjának a kampánynyitón, amelyben bármi megtörténhet – leszámítva az ellenzék győzelmét. Az Európai Uniót két tömbként képzeli el, az egyik központja Magyarország lenne, ő maga pedig következő ciklusát már világpolitikai tényezőként szeretné tölteni.
A politikai szédelgők mellett sokan a milliárdos üzletbirodalmából léptek át a politikába.
A Fidesz szerint az ítélet kihirdetését direkt a „magyar választásokra időzítették”.
A két biztonsági őr halálát feltehetőleg szén-monoxid-mérgezés okozhatta.
Márki-Zay Péter eredetileg azt szerette volna, ha Iványi Gábor lelkész lesz az ellenzék közös államfőjelöltje, de akarata a Jobbikon elvérzett. A hat párt elnöke vasárnap egyezett meg arról, hogy Róna Péter közgazdászt, jogászt, az Oxfordi Egyetem Blackfriars Hall nemzetközi hírű tanárát kérik fel. Nem kétséges, hogy a Fidesz-kétharmad percek alatt megválasztja Novák Katalin korábbi Fidesz-alelnököt. Ilyen helyzetben miért áll bele valaki a küzdelembe? Interjú Róna Péterrel.
A Facebookon próbálta megmagyarázni a fasiszták és kommunisták képviseletéről szóló mondatát a miniszterelnök-jelölt.