A G7 az ukrán válság megoldása után fogadja csak vissza Oroszországot
A német külügyminiszter közölte, a G7-be csak akkor veszik vissza Oroszországot, ha sikerül megoldani az ukrán válságot.
A német külügyminiszter közölte, a G7-be csak akkor veszik vissza Oroszországot, ha sikerül megoldani az ukrán válságot.
Jó étvágyat kívánt a G7 Brüsszelben nélküle ülésező vezetőinek Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szentpéterváron egy újságírói kérdésre válaszolva, Vlagyimir Csizsov orosz EU-nagykövet pedig egy televíziós interjúban kifejtette, hogy Oroszországot nem zárták ki semmiféle csoportból, hiszen a G8-at még nem oszlatták fel.
Az Egyesült Államok, Kanada, az Egyesült Királyság, Franciaország, Németország, Olaszország és Japán vezetői várhatóan üdvözölni fogják a világgazdaság pozitív fejleményeit, ugyanakkor hangsúlyozni fogják, hogy a munkanélküliséget, különösen a fiatalok körében, csökkenteni kell, továbbá megerősítik majd korábbi elkötelezettségüket az adóelkerülés elleni fellépést illetően.
Rövid időn belül meghozhatja a szankciókról szóló döntését a G7 csoport, mely szerint biztosítani kell a békés környezetet a májusi ukrajnai választások előtt. Az Egyesült Államok és az Európai Unió hétfőn jelentheti be az Oroszország elleni szankciók újabb körét.
Közös nyilatkozatban szólították fel a G7-országok vezetői és az Európai Bizottság (EB) elnöke szerdán Oroszországot, hogy állítsa le a Krímben megtartandó népszavazás támogatását, amelynek eredményét nem fogják elismerni.
A német kormány szerint a hét vezető ipari hatalom (G7) segíthet Ukrajnának a Gazprom orosz gázipari vállalattal szemben fennálló számlatartozás kiegyenlítésében.
Egyesült Államok, Franciaország, Japán, Kanada, Nagy-Britannia, Németország és Olaszország.
Az adócsalás és az adóelkerülés elleni közös fellépésről állapodtak meg szombati angliai értekezletükön a hét vezető ipari hatalom (G7) pénzügyminiszterei és jegybanki vezetői.
Rendkívüli telefonkonferenciát tartanak ma a G7-országok pénzügyi vezetői. Az euró határozottan erősödött a tanácskozás hírére.
Összesen több mint 7600 milliárd dollár újrafinanszírozásával kell szembenéznie a világ legnagyobb gazdaságait irányító kormányoknak 2012-ben - írja a Napi Gazdaság.
Az eredeti tervekkel ellentétben csak egy közös nyilatkozat elfogadásával zárulhat a legfejlettebb ipari államok G7-es csoportjának pénteken a franciaországi Marseille-ben kezdődött kétnapos pénzügyminiszteri és jegybankelnöki tanácskozása, az ismét fenyegető válság legyűrését célzó összehangolt akciót azonban várhatóan nem határoznak el.
Az Európai Központi Bank legújabb intézkedései és a gazdaságilag legfejlettebb országok fórumainak (G7, G20) ígéretei meg fogják nyugtatni a befektetőket - mondta Olivier Bailly, az Európai Bizottság szóvivője egy hétfői sajtótájékoztatón Brüsszelben.
A fejlett világ hét nagy gazdasági hatalma, a G7 is megszólalt hétfőn, magyar idő szerint hajnalban, az amerikai adósság pénteki leminősítése után kialakult bizonytalanságban.
Ahogyan az a nap folyamán már valószínűsíthető volt, a világ nagyhatalmai szinte folyamatosan egyeztetnek az adósságválságról az USA leminősítése után.
Az USA adósságának leminősítése után rendkívüli tanácskozásokra készülnek a világ pénzügyi vezetői. A G7-országok – USA, Németország, Japán, Nagy-Britannia, Franciaország, Kanada, Olaszország – pénzügyminiszterei valószínűleg telefonon egyeztetnek vasárnap a kialakult helyzetről.
A G7-ek pénzügyminiszterei napokon belül üljenek össze - javasolta pénteken este az olasz kormányfő, miután több mint egy hete bizonytalanság uralkodik a pénzpiacokon és a tőzsdéken a befektetőknek arra a félelmére, hogy lassul az amerikai gazdasági növekedés, az euróövezet adóssággondjai pedig nem enyhülnek.
A legfejlettebb országok vezetői pénteki találkozóin szóba kerülhet a fizetőeszközök szándékos gyengítésének kérdése – írja a napi.hu.
A fejlett országok együttes bruttó hazai összterméke 2007 első negyedéve óta a legnagyobb ütemben növekedett 2009 negyedik negyedévében.
A japán gazdaság visszatért a növekedési pályára a második negyedévben, lezárva ezzel a második világháború óta leghosszabb recessziós szakaszt.