Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Összesen több mint 7600 milliárd dollár újrafinanszírozásával kell szembenéznie a világ legnagyobb gazdaságait irányító kormányoknak 2012-ben - írja a Napi Gazdaság.
Ha a kuponkifizetést is számításba vesszük, akkor ez az összeg 8 ezer milliárd dollár fölé fog emelkedni - írja a Napi Gazdaság a Bloombergre hivatkozva. A G7 országai, plusz India, Kína, Brazília és Oroszország tavaly mintegy 7400 milliárd dollárnyi lejárt adósságot újítottak meg. 2012-ben Japáné a legnagyobb kifutó tartozás 3000 milliárd dollárral, őket követi az USA 2800 milliárd dollárral, a harmadik helyen pedig Oroszország áll 428 milliárd dollárral.
39 százalékkal nőhetett a G7-országok hitelfelvételének költsége a Bloombergnek nyilatkozó elemzők szerint. Hozzáteszik, hogy a tízéves kínai kötvények hozama tartotta a szintet, az indiaiaké 8,39 százalékról 8,02 százalékra mérséklődött.
Az erre az évre várt előrejelzések szerint a japán hozam 1,35 százalékra mehet fel, a német pedig 2,5 százalékra 1,93 százalékról. Az Európai Központ Bank (EKB) szerint "furcsa háborúhoz" vezethet a forrásszűke, amiben a hitelnyújtók passzivitásukkal hozhatják nehéz helyzetbe a hiteligénylőket.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.